muniMEDIA prezentují práci studentů

Levné dárky, best dárky
 • Fakulta sociálních studií díky projektu Inovace výuky vychovává multimediální novináře.
  Nový web www.munimedia.cz prezentuje práci studentů v kurzech zaměřených na tištěná, televizní i rozhlasová média.

  Již od léta 2009 funguje na Katedře mediálních studií a žurnalistiky FSS MU projekt Inovace výuky, jehož hlavním cílem je přiblížit výuku v kurzech – v oblasti témat, podmínek i vybavení – potřebám pracovního trhu. Projekt tak napomáhá tomu, aby absolventi katedry dokázali v praxi úspěšně a efektivně působit ve všech typech soudobých moderních médií. V průběhu září 2010 navíc projektový tým spustil nové webové stránky www.munimedia.cz, které prezentují práci studentů v kurzech zařazených do projektu a zaměřených na tištěná, televizní i rozhlasová média.

  Projekt, který je spolufinancován Evropským fondem a státním rozpočtem České republiky, reaguje na silnou poptávku trhu po vysokoškolských absolventech žurnalistiky ovládajících multimediální práci ve všech formách (audio, video, foto, text, on-line text a jejich kombinace). Výstupem projektu jsou proto dvě desítky nových či inovovaných kurzů zaměřených na tyto praktické znalosti a dovednosti, dále praxe a stáže u potenciálních zaměstnavatelů a další opatření zvyšující konkurenceschopnost a uplatnitelnost studentů v praxi.

  Nezbytnou součástí inovace výuky se stala modernizace vybavení katedry. Pracoviště nyní disponuje cvičnou střižnou vybavenou nejnovějším hardwarem i softwarem, cvičným televizním studiem, rozhlasovým studiem, z něhož kromě samotné výuky působí univerzitní Radio-R, stejně jako novou technikou v podobě kamer, fotoaparátů či záznamových zařízení.

  Pracovat s tímto vybavením studenty učí interní i externí lektoři s dlouholetými zkušenostmi z praxe. Kromě samotné výuky jsou součástí projektu tematické workshopy a přednášky vedené experty na danou problematiku či akce propagující projekt a jeho výstupy mezi veřejností. Patří mezi ně např. Multimediální den, jehož druhý ročník katedra společně s významnými českými médii připravuje na 5. listopadu 2010.

  Miroslav Mašek

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.