Ples JAMU uvede zájemce do opojné atmosféry třicátých let

Levné dárky, best dárky
 • Do atmosféry kabaretů, jazzových klubů ale také do období slavných gangsterů třicátých let minulého století uvede návštěvníky IV. ples JAMU, který se uskuteční ve středu 14. 3. 2012 od 20 hodin v Dělnickém domě Židenice. V naznačeném duchu se ponese program, ale třeba i oblečení řady účastníků akce s výmluvným podtitulem Kabaret Bertolt, kterou pořádají studenti za podpory Janáčkovy akademie múzických umění.

  „Letošní ples, který má vůbec poprvé tematické zaměření, by měl umožnit veřejnosti, ale i studentům, profesorům či našim přátelům poznat prostředí školy prostřednictvím množství zábavných výstupů, které připravujeme,“ uvedla za studentské pořadatele Veronika Dobešová, jinak studentka třetího ročníku oboru divadelní manažerství.

  A svůdná a opojná nálada, kterou kupříkladu dotvoří také živé sochy inspirované filmovými hity jako Chicago, Černá Dhalia či Casino Royale, by měla panovat po celou dobu středečního večera zahajovaného předtančením studentů třetího ročníku činoherního herectví.

  Podle Dobešové čeká na zájemce z řad vysokoškoláků, jejich pedagogů ale i veřejnosti bohatý program, kterému budou akusticky dominovat big band KYX Orchestra Chrudim a pop-jazzová kapela Gentle Irony Trio. Návštěvníci nezvyklého plesu se mohou těšit dále na vystoupení mistryně České republiky v moderní gymnastice Nely Radiměřské a náladu přítomných rozpumpuje také pěvecké vystoupení studentů třetího ročníku muzikálového herectví, při kterém se sálem ponese nejeden světoznámý šlágr jako je třeba Cell Block Tango z muzikálu Chicago, song Náš auťák z muzikálu Pomáda nebo Let The Sunshine ze slavného titulu Vlasy. Připraveno je také hudební vystoupení studentů jazzové interpretace, bohatá tombola a samozřejmě půlnoční volba krále a královny plesu. Vstupenky v ceně od 350 do 400 korun budou k zakoupení přímo na místě.

  Janáčkova akademie múzických umění v Brně je prestižní a výjimečná vysoká umělecká škola, která vychovává mladé lidi k tomu, aby se podíleli na tvorbě kultury. „A právě ples je jednou z akcí, na kterých se naše škola může předvést v co nejlepším světle,“ dodává Dobešová k netradičnímu večeru, který nabídne zcela jiné zážitky než většina podobných akcí.

  (mlk)

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.