Významná konference o boji proti plagiátorství v Brně

Levné dárky, best dárky
 • Ve dnech 12.-13. června bude v Brně probíhat mezinárodní konference s názvem „Plagiarism across Europe and Beyond“. Je vyvrcholením několikaleté snahy partnerů z 27 zemí Evropské unie navrhujících efektivní nástroje v boji proti plagiátorství. Hostitelem akce bude Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF MENDELU), která je jedním z hlavních řešitelů tohoto unikátního projektu. Na konferenci vystoupí i Debora Weber-Wulff, úspěšná při odhalování plagiátorství u německých politiků.

  Konference je přístupná zdarma všem zájemcům.

  Projekt zaměřený na boj proti plagiátorům s názvem „Impact of Policies for Plagiarism in Higher Education across Europe“ (IPPHEAE) byl zahájen v roce 2010 a dosud proběhl již ve 27 zemích EU. Na brněnské konferenci vystoupí odborníci na prevenci plagiátorství z celého světa (z Velké Británie, Austrálie, Spojených arabských emirátů, Brazílie, USA, Thajska, Nigérie, Německa, Irska) přednesou výsledky svých výzkumů v oblasti vnímání plagiátorství z hlediska kulturních rozdílů souvisejících se studentskou mobilitou, srovnávání různých metod prevence, detekce akademické nepoctivosti a technických řešení navrhovaných pro detekci plagiátorství.

  Klíčovým bodem programu bude veřejná debata odborníků, např. nezávislá konzultantka Jude Carroll (Velká Británie), která již více jak deset let zkoumá, co studenty k plagiátorství vede, zde představí své návrhy, jak předcházet plagiátorství u studentů. Další významným hostem bude Debora Weber-Wulff z HTW Berlin (Hochschule für Technik und Wirtschaft Berlin), která jde cestou zveřejňování případů plagiátorství u politiků (včetně německé ministryně školství Annette Schavanové) a akademiků. Hrozba veřejné ostudy je pro ni metodou, jak plagiátorství předcházet. Konference je veřejná a přístupná všem zaregistrovaným zájemcům.

  Jiří Urbánek

  Foto: archiv PEF MENDELU

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.