Akce proti Radaru v Brně již příští týden

Levné dárky, best dárky

Cílem akce je:

  • Poskytnout občanům informace týkající se umístění amerického radaru v ČR.

  • Upozornit na nebezpečí umístění americké vojenské radarové základny v ČR a tím pádem:

    * nového kola ve zbrojení mezi dvěmi světovými mocnostmi – Ruskou federací a Spojenými státy americkými. Vznik další studené války, která může vyústit ve válku konvenční nebo jadernou.

    * zvýšení rizika napadení České republiky při možném konfliktu mezi velmocemi. Radar by byl jedním z prvních terčů útoku. V hustě obydleném území, nedaleko hlavního města Prahy, by byly ztráty na životech obrovské.

    * posílení vlivu USA v ČR a v Evropě. Odmítáme být kolonií Spojených států a umístěním základny podpořit jejich agresivní zahraniční politiku.

  • Upozornit na diktátorské a lživé jednání vlády ČR vůči lidu v této otázce.
  • Informovat občany, jak se mohou aktivně podílet na odporu proti výstavbě americké vojenské základny v naši zemi.

Občanské sdružení Ne základnám Brno organizuje pochod za uspořádání referenda v otázce zřízení cizí vojenské radarové základny na našem území.

Akce bude zahájena na náměstí Svobody v úterý 21.8.2007 v 16 hodin, kde budou proneseny projevy mluvčích iniciativy Ne základnám. Na náměstí budou probíhat doprovodné aktivity s možností podepsání petice.

Poté bude následovat průvod Masarykovou ulicí na Hlavní nádraží, Novými Sady k památníku tří okupací, kde si připomeneme hrdiny, kteří, tak jako my nyní, v minulosti bojovali proti nespravedlnostem, páchaným na českých občanech.

Průvod bude dále pokračovat Denisovými sady a ulicemi Dominikánskou, Veselou, Českou, Joštovou, přes Komenského náměstí, ulicí Údolní na náměstí Míru, kde bude pochod oficiálně ukončen.


Luboš Červinka, tiskový mluvčí
PhDr. Milan Valach, PhD., tiskový mluvčí

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.