Aktuální RozVerky

Levné dárky, best dárky
 • Aktuální RozVerky Ekologického institutu Veronica obsahují tipy na dárky, které mají smysl, pozvánku na mikulášský jarmek nebo do Křtin, informaci o internetové aukci Nadace Veronica otevřené do 14. 12., o změně rozhodnutí prezidenta Obamy o stavbě ropovodu Keystone. Ekologická poradna informuje o konferenci 20 let ekoporadenství. Součástí jsou i pozvánky na zajímavé akce a nabídka spolupráce.
 • Pořiďte u nás dárky, které mají smysl

  Darujte svým blízkým poukázku na pobyt v Centru Veronica Hostětín v libovolné finanční hodnotě. Obdarovaní si mohou sami určit, kdy a čeho se zúčastní – zda kurzu, exkurze či dovolené.

  V našem e-shopu nabízíme dárkový poukaz na předplatné časopisu Veronica, dárkový balíček publikací o šetrném spotřebitelství s kalendářem 2012 a časopisem. Novinkou je i klimaticky neutrální tričko Co se stane?, jehož výroba proběhla šetrně k životnímu prostředí i lidem.

  V kamenném obchodě na Panské 9 v Brně kromě toho nabízíme vánoční FSC jedličku v květináči za 90 Kč a látkové vánoční pytlíčky – šetrnou alternativu zabalení vánočních dárků oproti papíru. Každý nový zájemce o předplatné časopisu zde dostane vánoční jedličku zdarma (platí do vyprodání jedliček).

 • Pojeďte s námi na mikulášský jarmek nebo do Křtin

  Již tuto sobotu 3. 12. navštívíme 20. mikulášský jarmek ve Valašských Kloboukách a modelové projekty Centra Veronica Hostětín. Ochutnáte valašské speciality, zasoutěžíte o nejpěknějšího pečeného pána či paní z kynutého těsta, čekají na vás výrobky perníkářů, řezbářů, kovářů, krajkářů, předvánoční tradice, lidová hudba a tanec, besedování o kraji a lidech Valašska. Neváhejte a zakupte si u nás místenku do autobusu na cestu ráno tam a večer zpět, počet míst je omezen!

  Poslední volná místa jsou také na pátek 2. 12. do Horního mlýna ve Křtinách u Brna, který odhalí kořenovou čistírnu, slaměné izolace a hliněné omítky, systém sdílení aut, biospižírnu či přírodní zahradu. Projekty nás provede místní obyvatel Petr Jelínek. Občanské sdružení Horní mlýn, které založil, už devět let ukazuje zájemcům cesty a způsoby, jak žít ekologicky i ekonomicky udržitelně.

 • Internetová aukce Nadace Veronica otevřena do 14. 12.

  V katalogu letošní internetové aukce najdete přes 200 uměleckých děl s vyvolávací cenou od 50 do 22 000 Kč. Můžete si vybrat dílo pro radost, nebo investovat do umění – svými penězi pomůžete dobré věci. V příštím roce z nich podpoříme malé projekty pro ochranu přírody, např. výsadbu zeleně, pomoc ohroženým rostlinám a živočichům nebo péči o krajinu.

 • Prezident Obama změnil rozhodnutí o stavbě ropovodu Keystone

  Ještě před začátkem mezinárodní konference OSN o ochraně klimatu, která probíhá od 28. 11. do 11. 12. 2011 v jihoafrickém Durbanu, zaznamenali američtí občanští aktivisté velký úspěch. Na základě jejich dlouhodobého tlaku změnil prezident Obama své rozhodnutí ohledně stavby ropovodu Keystone XL (více v časopisu Veronica 5/2011) a poslal projekt na nové posouzení, čímž ho v podstatě odepsal.

 • Ekologická poradna: Proběhla konference 20 let ekoporadenství

  Cílem konference, kterou Ekologický institut Veronica pořádal 24. 11. v Brně, bylo sdílet zkušenosti, poučit se z minulosti a zamyslet se nad budoucností ekoporadenství v ČR, dozvědět se poznatky ze zahraničí. Mezi jinými vystoupil předseda Evropské asociace ekologických poraden, diskutovalo se nad budoucností poraden, které nemají peníze na svoji činnost. Přečtěte si jednotlivé klíčové příspěvky, podívejte se na krátké video, prohlédněte si úspěšné ekoporadenské projekty jednotlivých poraden.

 • Zveme Vás
 • 5. 12.Den otevřených dveří v pasivním domě – 14–16 hod.

  Lektorovaná prohlídka pasivní budovy Centra Veronica Hostětín otevřená pro zájemce o použité stavební materiály a technologie. Zdarma. Na prohlídku je nutné se předem přihlásit.

 • 13. 12.Setkání přátel přírodních zahrad – 17–19 hod.

  Reportáž z belgické permakulturní farmy Plukrijp. V knihovně Domu ochránců přírody v Brně, Panská 9.

 • 15. 12.Přírodní infrastruktura – ÚSES – 17–19 hod.

  Zelený čtvrtek na téma Zkušenosti z realizace ÚSES v agrární krajině. Výměna informací a názorů o rozmanitých aspektech tvorby územních systémů ekologické stability a péče o přírodní infrastrukturu v kulturní krajině. Úvodní slovo Ludmila Bínová. V knihovně domu ochránců přírody v Brně, Panská 9.

 • do 20. 12. podzimní kolo fotosoutěž Rok v přírodní krajině

  Hospodaříte na zahradě s respektem k přírodě? Vaši nejlepší fotografii, která to dokazuje, odměníme krásnými cenami. Soutěž se koná v rámci projektu Přírodní zahrady bez hranic.

 • do 23. 12.Prodej vánočních jedliček

  Přijďte si koupit živý vánoční stromeček – jedličku s certifikátem FSC. Na jaře z nich společně vysadíme kousek nového lesa. V Ekologické poradně Veronica, Panská 9, Brno. Cena 90 Kč.

 • do 31. 12.Výstava fotografií krajiny

  Zveme na výstavu fotografií krajiny Ing. arch. Jarmily Kocourkové, dlouholeté členky redakční rady časopisu Veronica, k jejímu životnímu jubileu. V galerii Domu ochránců přírody v Brně, Panská 9.

 • Zvou Vás jiní
 • 2. 12. – Zahájení výstavy Krajina jižní Moravy – 16 hod. – Modřice

  Výstava fotografií Miloše Spurného. Ve výstavní síni Městského muzea Modřice, Komenského 397. Úvodní slovo Antonín Dufek z Moravské galerie. Výstava bude otevřena vždy od soboty do úterý od 10 do 17 hod až do 20. prosince 2011. tel. 547 216 124, petr.fiala@email.cz

 • 3. 12.Akce ke světovému dni na ochranu klimatu – 17 hod. – Praha

  U příležitosti Světového dne na ochranu klimatu a konference OSN o změně klimatu v Jihoafrické republice pořádá Klimatická koalice předání Slunečních cen (od 17 hod.), promítání dokumentu The Broken Moon s debatou po zhlédnutí (od 17:30 hod.). V diskusi vystoupí Helena Štorchová, Marek Orko Vácha, Petr Drbohlav a Klára Sutlovičová. V kině Bio Oko, Františka Křížka 15, Praha.

 • 7. 12. – Vernisáž výstavy 2011: Šumava na rozcestí – 18 hod. – Brno

  Vernisáž uvede odbornou přednáškou na téma působení toxických látek v ekosystémech doc. RNDr. Luděk Bláha, Ph.D. V knihovně Univerzitního kampusu Bohunice. Výstava je nezávislou iniciativou studentů MU, jejichž cílem je informovat o dění na Šumavě.

 • Přijďte nám pomoci
 • Pomoc při přípravě akce Hodina Země 2012

  Globální kampaň, při které města, firmy a jednotlivci na hodinu zhasínají svá světla, aby ukázali svou podporu ochraně klimatu. V případě zájmu kontaktujte Jana Labohého na honza@veronica.cz

 • Prodej vánočních jedliček

  Hledáme dobrovolníky pro prodej a balení vánočních jedliček kdykoli do 23. 12. od pondělí do čtvrtka 9–18 hod, v pátek 9–14 hod. V případě zájmu se prosím hlaste na veronica@veronica.cz

 • Inzerce: Udělejte radost! Sobě, lidem a přírodě

  Obchod Fair & Bio – bohatý výběr fair trade potravin (káva, čaj, čokoláda, koření) i jiných fair trade produktů (ručně vyráběné náušnice, náhrdelníky, peněženky, šátky). Nakupovat je možné v kamenném obchodě v Praze (100 m od stanice metra Florenc) i prostřednictvím e-shopu.

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.