ARS Brunensis součástí evropského projektu

Levné dárky, best dárky

Brněnský smíšený pěvecký sbor Ars Brunensis Chorus počátkem srpna provede nedávno objevené skladby italského skladatele Luigi Boccheriniho. Tyto skladby, které ve světové premiéře Ars Brunensis při italském turné představil minulý rok ve skladatelově rodišti – Lucce, může letos ocenit domácí publikum a to v neděli 5.8.2007 v 19:30 při koncertě ve Strahovském klášteře.

„Osud čtyř raných duchovních skladeb italského mistra není příliš jasný – díla byla
objevena až nedávno ve Švýcarském opatství Einsiedeln. Po jejich rekonstrukci jsme ale zjistili,
že jde o velmi kvalitní hudbu, která by měla po staletích znovu zaznít. Posluchači se tak skýtá
neobvyklá příležitost – prožít hudbu, která nezazněla několik staletí,“
podotkl sbormistr ARS
Brunensis Chorus Dan Kalousek. „Sbor má za sebou velmi rušný program na konci minulé sezony, kdy kromě koncertního turné po Německu, Maďarsku a Slovensku natáčel novou scénickou hudbu Vladimíra Franze určenou pro Městské divadlo Brno. Věřím, že zasloužený měsíční odpočinek vlil do žil zpěváků čerstvou krev a koncert si spolu s posluchači opravdu užijeme a vykročíme tak do nov,é neméně zajímavé, a na koncertní činnost velmi bohaté sezony “ dodává Kalousek.

Bochceriniho skladby zazní v rámci rozsáhlého evropského projektu „Monastické řády v evropské kultuře“. V jeho rámci proběhnou paralelně koncerty ve světoznámém španělském Montserratu, koncert gregoriánského chorálu v kostele sv. Jeronýma v Římě a rozsáhlá výstava Arciopatství St.Ollien v Mnichově. Projekt čerpá finance ze stěžejního kulturního fondu EU – Culture 2000.

Štěpán NEUBAUER

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.