Arteria – výstavy mladých výtvarníků

Levné dárky, best dárky

Tato tisková zpráva je jednak oznámením o konání tří kulturních akcí pro mládež a jednak výzva pro mladé lidi, aby vystavili své výtvarné práce na zajímavých výstavách.

Již poněkolikáté dává Kulička-občanské sdružení ve spolupráci s Domečkem-střediskem volného času šanci mladým výtvarníkům-středoškolákům ke společné konfrontaci na tzv. „neutrální půdě“ – tedy mimo školská zařízení, ze kterých pocházejí. Byli sehnáni na základě plakátů v brněnských kavárnách, čajovnách a klubech. Je to pro mnohé z nich první příležitost k veřejné prezentaci. V letošním roce nabízíme možnost vystavovat na celkem třech výstavech, což umožňuje, aby výstavu shlédlo velké množství lidí.K vidění budou grafiky, malby, fotografie, ale i multimediální prezentace. Na vernisáži zahrají mladé kapely a připraven bude bohatý doprovodný program. Zváni jsou nejen vystavovatelé a jejich přátelé, ale také široká veřejnost. Akci podpořilo statutární město Brno.
Arteria v Ulitě (CVČ Ulita, Stamicova 7, 623 00 Brno-Kohoutovice)
11.listopadu – Vernisáž výstavy děl mladých autorů + Koncert začínajících skladatelů –
Jan Winkler a hosté – minimal music & jazz. Začátek 18.00.

Výstava v Kohoutovicích bude trvat do 25.11. Zájemci se mohou posléze se svými pracemi zúčastnit večerní výstavy v Domečku na Oblé , v Novém Lískovci, kde se uskuteční derniéra Arterie 2005 happeningem „DEMONTÁŽ“. Své artefakty je potřeba přinést co nejdříve. Tentokrát bychom chtěli připravit i minikatalog.

Arteria na Domečku (Domeček – Kosmonautů 4, Brno-Starý Lískovec)
Vernisáž se koná ve středu dne 16.listopadu. Doprovodný program: irská flétna, španělský folk, performance. Začátek 18.00.

Arteria na Domečku na Oblé (Domeček na Oblé, Oblá 51c, Brno-Kamenný vrch)
Vernisáž-dernisáž s názvem „DEMONTÁŽ“ se koná v pátek 25.listopadu. Na programu bude také výtvarný happening. Začátek 18.00.

Informace o organizátorech:

Domeček-středisko volného času
má v současnosti 4 pobočky na sídlištích Starý Lískovec, Kamenný Vrch a Kohoutovice. Nabízí zájmové útvary a kroužky, kulturní vyžití pro děti a mládež i širokou veřejnost, pořádá letní i zimní zotavovací pobyty atd. Součástí jeho nabídky je pořádání různých kulturních akcí – přehlídky mladého divadla, koncerty začínajících kapel a výstavy mladých výtvarníků.

Občanské sdružení Kulička
bylo založeno v roce 1996 jako sdružení dětí a mládeže, jehož hlavním cílem je vytvořit nabídku kvalitní a zajímavé činnosti pro volný čas a výukových programů pro školy. Za 6 let své existence získalo nezaměnitelné místo v oblasti volnočasových aktivit dětí a mládeže v sídlištní zástavbě západní poloviny města Brna. Svou činností přispívá k prevenci negativních jevů ve společnosti, především u dětí a mládeže.
Pro další informace prosím kontaktujte:

Centrum volného času Ulita, Stamicova 7, 623 00 Brno-Kohoutovice, Milada Jovanovská 547250248, e-mail: kohout.domecek@seznam.cz

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.