Audiovizuální kabinet v Měsíci autorského čtení

Levné dárky, best dárky
 • Český rozhlas Brno i letos obohatí veřejným poslechem rozhlasových nahrávek brněnský literární festival Měsíc autorského čtení. Programo- vou linii festivalu doplňuje i veřejná projekce vybraných dílů cyklů brněnského studia České televize – Čtenářský deník a Česko jedna báseň s krátkými portréty českých literátů. Proto nový celek získal rozšířený název Audiovizuální kabinet.

  Audiovizuální kabinet s nahrávkami Českého rozhlasu Brno proběhne ve dnech 7. – 21. července 2011 v prostorách brněnského Divadla Husa na provázku vždy v 17.30 hodin.

  Rozhlasové nahrávky, které nabídne stanice Českého rozhlasu Brno, vznikly v literárně dramatické redakci převážně v posledním desetiletí. Vybrané autorské pořady jsou z dílny redaktorek Aleny Blažejovské (Poezie a dokument), Olgy Jeřábkové (Z archivu Olgy Jeřábkové), doplněné o rozhlasové hry v dramaturgii Hany Hložkové (Hry, které napsaly ženy) a dokumentární tvorbu režiséra Radima Nejedlého (Dokumenty a rozhlasový kaleidoskop). Mnohé z osobností, jichž se pořady týkají, budou živě spolumoderovat jednotlivé večery nebo se po poslechu účastní veřejné diskuse. Návštěvníci budou mít možnost nejen vyslechnout pořad ve vysoké zvukové kvalitě, který jim třeba ve vysílání unikl, ale také si třeba připomenou hlasy těch, kteří mezi námi již nejsou.

  Kompletní program je uveden na internetových stránkách Českého rozhlasu Brno

  Věříme, že i letošní Audiovizuální kabinet si najde své příznivce.

  Alena Podlucká

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.