Betlémské světlo opět i v Českém rozhlase Brno

Levné dárky, best dárky
 • V sobotu 11. prosince, den před třetí adventní nedělí, dorazilo Betlémské světlo díky skautské tradici do Brna.

  Betlémské světlo si mohou z Českého rozhlasu Brno odnést zájemci v přinesených lampách, lucerničkách, svíčkách apod. v době od 22. do 24. prosince od 8 do 20 hodin. Na Štědrý den do 16 hodin.

  Lampa s Betlémským světlem bude umístěna při vstupu do budovy rozhlasu.

  Brněnští skauti přivezli symbol pokoje, lásky a míru z Vídně. Právě v Rakousku vznikla tato novodobá vánoční tradice v roce 1986, kdy do Lince přicestoval plamínek letadlem z Betléma a stal se součástí vánoční sbírky rakouského rozhlasu a televize na pomoc postiženým dětem. Tato myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru se rozšířila do pětadvaceti zemí světa. Do naší republiky se Betlémské světlo dostalo v prosinci 1989.

  Tuto sobotu 19. prosince jej budou skauti štafetovým způsobem, převážně vlakovou dopravou, rozvážet do všech koutů naší republiky. Betlémské světlo přinesou i do Českého rozhlasu Brno na Beethovenovu ulici. „Přijďte si do budovy Českého rozhlasu Brno pro Betlémské světlo a přeji vám, abyste si s ním odnesli do svých domovů i klid a pohodu,“ řekl k nabídce světla ředitel rozhlasové stanice Ludvík Němec.

  Služba v recepci může v případě potřeby u přenesení světla asistovat.

  Alena Podlucká

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.