Bilance: První sezóna Staré hasičky

Levné dárky, best dárky

1.11. 2004 zahájilo v Brně – Komíně svoji činnost kulturně-vzdělávací centrum Stará hasička. První sezónu, která byla ukončena 30.6. 2005, hodnotí provozovatelé centra, občanské sdružení Inspirace Brno, velmi pozitivně:„Byl to rok náročný, začínali jsme od nuly, ale myslím, že jsme udělali jsme pořádný krok vpřed. V Hasičce proběhlo za tuto sezónu zhruba 120 akcí, z toho 40 divadelních představení, 25 přednášek na různá témata, 13 koncertů, 8 výstav, na kterých vystavovalo 13 umělců, 7 večerů poezie atd. Mezi nejprestižnější akce bezpochyby patří zorganizování humanitární výstavy fotografií Jana Šibíka „Chci ještě žít“ spojené s videoprojekcí pro veřejnost i pro školy, na podporu boje proti AIDS. Byli jsme v Brně vlastně první, kdo tuto výstavu uspořádal,“ uvedla manažerka centra Kateřina Petrášová.

Zanedbatelné nejsou ani celorepublikové úspěchy divadelních spolků Inspirace Brno, zejména ÚstaFu. Ten v červnu tohoto roku již počtvrté zvítězil na celorepublikové přehlídce divadel poezie, na Wolkrově Prostějově, s inscenací básně Brna brněnského básníka Jakuba Kostelníka. Představení Studia Stará hasička Vojcek pak bylo nominováno na Jarním divadelním festivalu na Šrámkův Písek. Herečka souborů Špatně zabržděno a Studia Stará hasička, Lenka Padalíková, získala na tomto festivalu cenu za nejlepší ženský herecký výkon v inscenaci Poslední večeře.

Nyní se ÚstaF nadále intenzivně věnuje básni Brna, se kterou objíždí festivaly v celé ČR, ale kromě toho začíná pracovat na dalším mezinárodním projektu – zhudebnění Písně písní ve spolupráci s muzikanty z Berlína. V říjnu by měl mít ÚstaF s tímto představením koncertní turné po Berlíně a okolí a poté snad i v Brně a regionech ČR.

„Stará hasička zahájí svou druhou sezónu 1.10. 2005. Rádi bychom občanům Komína a celého Brna i nadále nabízeli kvalitní a pestrý program, ze kterého by si každý vybral to své. V plánu máme také zařízení divadelního sálu a v nedohledné době i zmodernizování celých prostor, ale bohužel je to vše o financích, takže se necháme překvapit. Doufejme, že se najde vstřícný sponzor. Novým nápadům a přáním jsme ale stále otevřeni. Veškeré informace o programu i našich projektech, stejně tak i veškeré kontakty na nás najdete na www.inspiracebrno.cz. Budeme moc rádi, když nás inspirujete a podpoříte,“ řekla Kateřina Petrášová. V programu se můžete i nadále těšit na divadelní čtvrtky, na pořady o cestování, o ekologii, o drogové problematice, na výstavy, projekce, koncerty a další kulturní akce..

Inspirace Brno přeje všem krásné léto a těší se na viděnou v říjnu 2005, ve Staré hasičce. ( Hlavní 125, Brno – Komín)

Inspirace Brno

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.