Bohoslužba za překonání násilí neonacismu

Levné dárky, best dárky
 • V rámci občanských aktivit vyjadřujících nesouhlas s pochodem neonacistů se bude v Brně 1. 5. 2011 konat ekumenická bohoslužba, které vyjádřil podporu předseda Ekumenické rady církví Mgr. Joel Ruml a další církevní představitelé. Aktivní účast přislíbili duchovní z Brna, Prahy a dalších měst.

  Bohoslužba začíná 1. 5. 2011 ve 12.30 na Malinovského náměstí v Brně (před Domem umění). Bohoslužba je ohlášená.

  Bohoslužba se bude konat mimo plánovanou trasu pochodu neonacistů (avšak v její blízkosti) a jejím cílem je postavit se proti násilí silou modlitby, projevit odmítavý postoj vůči extremismu a připojit se k Dekádě za překonání násilí, vyhlášenou v roce 2001 Světovou radou církví.

  Předseda Ekumenické rady církví Mgr. Joel Ruml k bohoslužbě uvedl: „Ježíš Kristus vede člověka, aby prosazoval přesvědčení, že každá lidská bytost je hodná solidarity, zájmu a lásky. Toto kristovské myšlení bude v Brně přítomno těsně vedle hlučných projevů sociálního vylučování a kastování lidí díky tomu, že jste se rozhodli modlit se v celé šíři ekumenického společenství za pokoj a úctu jednoho k druhému.“

  „Jsme rádi, že v Brně vzniká tolik aktivit odmítajících neonacistický pochod, které jdou cestou ne-násilí. My jsme se rozhodli přidat cestou společné modlitby, v jejíž moc věříme,“ uvedla mluvčí této iniciativy Světla Košíčková, farářka Církve československé husitské.

  Světla Košíčková

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.