Brnem projedou na kole polonahé aktivistky na protest proti kožešinám

Levné dárky, best dárky

V poslední zářijové pondělí, 26. 9. 2011, upozorní v brněnský Kolektiv pro zvířata v centru města netradiční formou na zahájení sezóny kruté kožešinové módy. Ochránci zvířat si svá do půlky nahá těla pomalují červenou barvou a jako „stažená kožešinová zvířata“ vyjedou na kole mezi lidi. Chtějí tak přimět lidi k zamyšlení nad etickou přijatelností používání kožešin a poodhalit jim pozadí „kožešinové výroby“.

Protestní akce je úmyslně načasována v období, kdy si lidé pořizují podzimní a zimní kabáty. Ty se totiž často prodávají s lemy z pravé kožešiny, aniž by to často lidé tušili. Přitom se jedná o „výrobky“ vzniklé z utrpení a zabíjení zvířat podobných nebo stejných jako ty, které lidé mají doma jako mazlíčky. Ke kožešinám také už dnes existují kvalitní alternativy, proto je zneužívání zvířat morálně neobhajitelné.

Akce bude zahájena v 15 hodin na Moravském náměstí, kde bude informační stánek s materiály a videem z kožešinových farem a potrvá asi do 18 hodin. Odsud také v 16 hodin vyjede polonahá protestní cyklojízda směrem k Náměstí Svobody a přes Josefskou k hlavnímu nádraží a pak nazpět k Moravskému náměstí. Dále proběhne happening – kožkování „zvířete“ zaživa, jak se to někdy děje i na farmách.

Kolektiv pro zvířata Brno – www.kpz.s.cz
Jana Hrušková, Lenka Jurnečková, Zuzana Candigliota

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.