Brněnský křest Královen slz a ostružin

Levné dárky, best dárky
 • Brněnská rodačka, spisovatelka a básnířka Sylva Lauerová sestavila nejobsáhlejší almanach současné české milostné poezie psané ženami – Královny slz a ostružin. Pokřtí jej spolu s hercem Romanem Vojtkem, brněnskou výtvarnicí Romanou Štrynclovou a předními českými básnířkami ve středu 6. 10. 2010 od 17 hodin v prodejně Knihy Dobrovský, v přízemí nákupní galerie Vaňkovka v Brně.

  44 básnířek, 421 básní, 1 láska

  Svým rozsahem a zaměřením jsou Královny slz a ostružin jedinečnou publikací, která prezentuje českou ženskou milostnou poezii vznikající na prahu třetího tisíciletí. Na 560 stranách se prostřednictvím více než čtyř stovek básní představuje 44 profesionálních i amatérských básnířek ve věku od 18 do téměř 70 let, kdy vedle slavných a dlouhodobě uznávaných jmen se objevují i nové talenty české poetické scény. Vzniká tak pozoruhodná sonda do tvorby tří generací českých žen, čítající množství básnických stylů od veršů klasických, pravidelných, až po experimentální moderní poezii.

  Básně vybrala a almanach sestavila spisovatelka a básnířka Sylva Lauerová, která se spolu s nakladatelstvím van Aspen, s.r.o., také spolupodílí na jeho vydání, a na čas se tak vrací k nekomerčnímu proudu literatury.

  Další informace o knize na webu autorky.

  Eva Pinkrová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.