Brněnským skautům se podařilo vybrat 186 960,50 Kč

Levné dárky, best dárky

Ve dnech 16.-18. června 2006 se konal již osmý ročník humanitární akce KAPKA, kterou pořádá JUNÁK – svaz skautů a skautek ČR a Nadace pro transplantace kostní dřeně. Cílem KAPKY je upozornit veřejnost na problémy lidí postižených poruchami krvetvorby, možnosti dárcovství kostní dřeně a v neposlední řadě získat finanční prostředky pro grantový program Rozšiřování Českého národního registru dobrovolných dárců.
Během tří dnů se na 22 brněnských benzínkách vystřídalo 120 dobrovolníků z řad starších skautů a skautek, kteří umývali okna na autech projíždějících automobilů a nabízeli řidičům možnost příspěvku o zapečetěných kasiček.

Brněnským skautům se podařilo vybrat neuvěřitelných 186 960,50 Kč, čímž překonali rekord z minulého ročníku KAPKY o třicet tisíc Kč.
KAPKA 2006 v Brně ale nabídla dobrovolníkům i něco navíc – blok Doprovodného programu. Ve čtvrtek 15.6. jej otevřel Motivační večer na Hvězdárně a planetáriu Mikuláše Koperníka v Brně na Kraví hoře. Účastníci KAPKY se tu formou besedy seznámili s problematikou nemocí krvetvorby. Pozvání přijali Jiří Vorlíček, primář hematoonkologického oddělení nemocnice v Brně – Bohunicích a primář Vladimír Koza, zakladatel Českého národního registru dobrovolných dárců, kteří besedu zaštítili z odborného hlediska. Dalšími hosty byli Karolína Otevřelová, které transplantace kostní dřeně zachránila život a David Kopřiva, dobrovolný dárce. Další, velmi úspěšnou, částí programu byl odpočinkový večer v pátek 16.6. a vše vyvrcholilo v sobotu 17.6. koncertem brněnských hudebních skupin Groovey (Simon and Garfunkel revival) a Svítání (Original Czech Music) na nádvoří Místodržitelského paláce Moravské galerie, který byl otevřený i pro širokou veřejnost.
„Na KAPCE 2006 oceňuji to, že na rozdíl od ostatních sbírek, kde se peníze jen vybírají, jsem mohla přispět vlastní prací – umýváním oken – a pomoct tak lidem nemocným leukémií. Jsem nadšená také ze všech doprovodných programů, kde jsem se mohla potkat i s ostatními Kapkaři,“ řekla šestnáctiletá Barbora Troppová, která se KAPKY účastnila letos poprvé.

Partnery KAPKY 2006 v Brně byli: Hvězdárna a planetárium Mikuláše Koperníka v Brně, Moravská galerie, CMCZŠ, Glass Onion, Ochranný svaz autorský, SNIP s.r.o., Technické služby Brno – reklamní systém Horizont, Rengl s.r.o., Pux design a předprodeje Indies Records, Wolf Music, Kudrna.

Kontakt: Daniel Šobáň, brněnský koordinátor, dan@netbox.cz

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.