Brněnští novináři si všimli, že žijeme v odpadcích

Levné dárky, best dárky

Včerejší Mladá Fronta se v článku „Poštovská se pře o odpadky“ věnuje problematice rozkrádání veřejných prostředků a fatální neschopnosti volených zástupců brněnského lidu. Téma: nadnárodní odpad v kontextu maloměsta, arogance – občané – potkané a hnus.K obsahu článku: Představitelé společnosti Delvita tvrdí, že „šlo jen o běžný potravinářský odpad, maso tam rozhodně být nemohlo…“…no, mrkneme se na záznam z bezpečnostní kamery a zjistíme, co tam do toho kontejneru ve skutečnosti nakládali a podáme Vám o tom zprávu.

Skutečnost v souvislostech: My brňáci, kteří máme to „štěstí“ a žijeme, chceme žít nebo podnikáme nebo chceme podnikat v jedné z největších městských částí Brno – střed, jsme nuceni se pohybovat v bezprostřední blízkosti bizarních objektů – „domečků“ a „hromádek“ a „hromad“ vystavěných z igelitových pytlů a nádob na odpadky v době od cca 16-17hod do 09 hod. druhého dne, tj. cca 16 hodin denně, 3 – 4 x týdně = min. 48 hod. / týden = cca 1/4 – 1/3 života. Děkujeme Vám.

Záznam z kamery sledujte zde

You may also like...

8 Responses

 1. red. napsal:

  Aktualizováno: k článku přidán odkaz na Záznam z kamery

 2. Anonym napsal:

  Připomínám, že další třetinu života prospíte — takže Pán Bůh s Vámi.

 3. AdaMM napsal:

  no na zaznam jsem kouknul a vim, ze to ten den smrdelo strasne – ale jestli to bylo maso? z fotek ani videa nic prokazatelneho nevidim…

 4. red. napsal:

  v případě skutečného zájmu možno prostudovat celý záznam v délce 15h

 5. Suzman napsal:

  At už je to jakkoli zda se , že se našeho Brna stava skutečná žumpa.Ještě tak před dvěma,třemi lety bylo diskutovanych kontejnerů polovina.Nyní se však situace stavá nesnesitelnou.Napřiklad moje draha polovička pracuje na ulici Janska v jedne nejmenovane firme na sportovní odevy.Kazdý týden stoji minimalne devet techto kontejneru snad metr od vchodu tohoto obchodu.Řeknete mi proto prosim jak nalakat zakaznika na smradlavou mikinu… !?Tu situaci zažívam pravidelne.V zimě se to ještě da snest…ovšem co se deje s mým nosem,když navstivim tento obchod v lete …….Nazvu-li „to“ zapachem budu lhář a zřejmne zrali pro navstevu ORL …Zkuste si predtavit situaci , ze pracujete v obchode jehoz oteviraci doba je od 09h -18h a nemuzete si v parnem letním dni otevrit ventilacku a při pohledu na „kontyše“ přeplněné smradlavým a docela na oko nechutným svinstvem asi težko dostanete chut na polední pauzu…Co je vsak horší , na odbavení těchto kontyšů marně čekáte celý den…často opouštíte pracoviště v doprovodu onoho smradu…+

 6. Suzman napsal:

  …A jeste mam tuto historku tykajici se inkriminovaneho obchudku jez mimochodem meří 4×4 metry , takže se zapach rozšíří velmi rychle do vsech koutu prodejny.Zpet k one slibované historce..Před nekolika lety se majitelka obchodu rozhodla , ze pred svuj obchod postavi reklamní „áčko“…Kde se vzali tu se vzali všudipřítomní strážníci naší populární MĚSTSKÉ POLICIE a pokarali prodavačky za tento čin se slovy ,že je to „nepovolený zábor plochy“…Beru , je třeba povoleni a mozna i nejaky ten poplatek…logicke…Ovsem jak je pak mozne , že strážníky nezajima pach linoucí se dvěma souběžnými,frekventovanými ulicemi pochazejici z kontejneru, jez určitě ( krome poplatku za komunalni odpad a ten nezahrnuje poplatek za zabor plochy) nejsou umisteny legalne…Takze slušný podnikatel ( neslušný se ani neptá )musi žádat o povoleni, kdyz si chce postavit před svuj vlastni obchod malé,nikoho nerusici reklamni ačko , ale stovky tlejicich popelnic nikomu ani moc nevadí!?Jsem velmi zvedav jak na tuhle hitparadu brnenskych odpadku pod heslem “ kdo víc smrdí “ reaguji turiste? Takový Japonec nasadí masku jež mel nahodou u sebe z dob, kdy Asii řádil virus SARS! Rakušan zbistří a řekne si..“Temelín přece jen nevydržel“…Že to nevadí Albanské enklave jenz se usadila , jakozto hlavni sponzor radnice pres najmy za obchudky s „kvalitní džinovinou“ , mně ani nepřekvapuje, vzhledem k tomu , že neco obdobneho je v Albanii celkem normalni a patří to k místnímu koloritu…no , alespon nekdo z toho muže mít radost…Komu to vsak vadí jsem ja a stovky dalsich lidi , pracujicich v centru Brna.Z toho je evidentni ze nasi uředníci do prace moc nechodí , ackoli maji vetsinu kancelaří prave centru Brna.Skoro mam nekdy chut ony popelnice sám odvleknout pod okna klimatizovanych prostoru brnenské byrosmetanky a věřte , že do pěti minut me zastaví policajti při vstupu do tramvaje se slovy ..“ jste zatcen“…Myslim si , že to nejsou jen odpadky , co smrdí ve state brněnském…S pozdravem DS a dekuji mestu , ze za moje penize a penale z poplatku za komunalni odpad spise odpad kulminuji….bravo :-)

 7. Anonym napsal:

  Jediná možná změna = volby. Ale , pokud bude chodit k volbám skoro nikdo , bude zle., protože náš volební systém je postaven na stranách a to je špatné. Oni si na kandidátku napíši zase ty „SCHOPNÉ – NE“ a je to pořád dokola. Mají nas zastupovat , ale já nevím kdo mne konkrétně zastupuje a podle ústavy má hlasovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. A už jsme u toho, potom příjde vůdce , vydá rozkazy – podřizenost straně, zakáže hlasovat do urny , volby prosadí dokonce veřejným hlasováním. Co potom můžeme chtít u nás doma , v našem Brně , ha? Všichni mlčí , mají strach , nebo je jim to jedno jako dříve. Ha?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.