Brněnští policisté již umí používat CD-ROM

Levné dárky, best dárky

Brněnská policie začne jako první v ČR od ledna příštího roku předávat státním zástupcům vyřešené případy na CD nosičích a už nebude nosit ani ke kontrole spisy na papírech. Tento systém zavádí policie v Brně jako jediná v rámci pilotního projektu, který se by se po zkušební době měl rozšířit i do dalších krajů ČR.

Zkoušky a přípravy ukázaly, že je vše připravené a není důvod se obávat výrazných komplikací. Podle policejního prezidenta Vladislava Husáka je tento systém úspornější a navíc je pro všechny zainteresované přehlednější. Některé spisy mají totiž tisíce stran a to jednak při kontrole znesnadňuje orientaci ve spise a jednak to všechno prodražuje.

Takto bude na jednom CD nosiči nejen spisový materiál, ale i fotodokumentace, znalecké posudky, náčtry z místa činu, videozáznamy a další důležité podklady k podání obžaloby. Tento systém se pak začne postupně zavádět i do dalších krajů ČR a záleží na finančních prostředcích, jak rychle to bude. Policejní prezident věří, že to bude alespoň z větší části do dvou let.

Zdroj: Radek Budař – Večerní Brno

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.