Brno přivítá známou herečku

Levné dárky, best dárky

Legenda českého stříbrného plátna, Valentina Thielová, se v úterý 21. října představí v Knihovně Jiřího Mahena v Brně. Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost setkat se a diskutovat s herečkou o jejích hereckých a životních zážitcích jak z doby minulé, tak ze současnosti. Povídání s Valentinou Thielovou začíná v 17 hodin. Vstup je volný.

 • Co?: Povídání s Valentinou Thielovou
 • Kdy?: 21. října 2008, 17.00 hod.
 • Kde?: Společenský sál, Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Kobližná 4, 5. NP, Brno

  Valentina Thielová, která ztvárnila řadu nezapomenutelných rolí v desítkách českých filmů, letos slaví své herecké 50. jubileum. Poprvé jsme ji mohli zaznamenat v roce 1958 jako Miriam ve veselohře Florenc 13.30. Ve stejném roce hrála po boku Karla Högra, Miloše Kopeckého, či Jiřiny Šejbalové v dramatu Občan Brych. Na filmovém plátně šedesátých let zazářila v roli Julie v Policejní hodině (1960) nebo v jedné z posledních komedií Martina Friče Přísně tajné premiéry (1967), kde byli jejími hereckými partnery Jiřina Bohdalová, Jiří Sovák či Vladimír Menšík.
  S panem Sovákem také nazkoušela divadelní hru Postel s nebesy, se kterou dlouhá léta objížděli celou Českou republiku. „S Jirkou Sovákem jsme si na cestách užili spoustu radostí i strastí. Cestování bylo náročné, ale vždy pro nás byly velkou odměnou usměvavé a vděčné tváře milého publika, které na nás čekalo i třeba několik hodin a v zimě! Doba byla všelijaká a lidé byli vděční za každou hodinu legrace. Jsem tedy moc ráda, že mám tu možnost znovu navštívit známá místa po celé republice a setkat se zase s mými fanoušky. A slibuji, že přijedu včas“, směje se Valentina Thielová.
  Pokud chcete slyšet více úsměvných i dojemných historek ze života Valentiny Thielové, přijďte v úterý 21. října v 17 hodin do společenského sálu Knihovny Jiřího Mahena v Brně.


  Dana Majdáková

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.