Brnopolis předalo ceny za počiny roku

Levné dárky, best dárky

Čtrnáct zástupců poroty a partnerů Brnopolis předalo ve středu ve Wannieck Gallery symbolická ocenění za originální akce, které loni nejvíce přispěly ke zvýšení atraktivity města Brna pro lidi z kreativních profesí. Zvonek Brnopolis získaly Sochy v ulicích, Muzejní noc a Noc vědců. V kategorii organizací a jednotlivců za dlouholetý přínos pro jedinečnost Brna byly oceněny Hvězdárna a planetárium Mikuláše Koperníka, Kino Art, divadlo Husa na provázku a kastelán hradu Veveří Petr Fedor.

Brnopolis také ohlásilo nové partnery pro rok 2009 – společnosti FIRST Innovation Park a Moravia IT, Magistrát města Brna, Fakultu podnikatelskou Vysokého učení technického v Brně a Wannieck Gallery. Záštitu nad projektem převzal primátor města Brna.

Plné znění nominačních textů od všech třicetidevíti porotců pestrého profesního zázemí i věku najdete na weblogu Brnopolis. Někteří z nich včera osobně předali i ceny – např. historička Milena Flodrová, vedoucí Kanceláře strategie Magistrátu města Brna Marie Zezulková, děkanka Fakulty podnikatelské Anna Putnová, finanční ředitel Moravia IT Jiří Červenka, umělecký ředitel Wannieck Gallery Richard Adam nebo ředitel FIRST Innovation Park Vlastimil Veselý.

Zvonek Brnopolis má vyjadřovat udávání tónu, probouzení k aktivitě a „špica hlášku“. Večerem provázela redaktorka Českého rozhlasu Monika Brindzáková a hudební tón v prostoru Wannieck Gallery udával gospel a swing a capella v podání ryze brněnského vokálního uskupení Black Uganda Choir s afroameričankou Natalie Chenault žijící v Brně už od roku 2006. Akce se zúčastnilo asi 90 hostů.

Brnopolis je otevřené společenství Brňanů z kreativních profesí, kteří nabízejí svoje zkušenosti a kontakty pro mezinárodní rozvoj města a místní autentické kultury. Apolitické a nekomerční aktivity zahrnují výměnu názorů a námětů na moderovaném weblogu i neformální setkání OpenCoffee, která jsou součástí mezinárodní sítě a konají se ve více než 80 městech po celém světě. Brnopolis bylo vybráno z osmdesáti přihlášených mezi sedm evropských projektů, které budou 20. dubna 2009 prezentovány v Bruselu na Fóru kreativních měst a regionů. Více informací lze najít na adrese www.brnopolis.cz.

Petr Marčišák

You may also like...

3 Responses

 1. oldes napsal:

  No super.. tak Kino Art dostalo ocenění a lidi,co se zasloužili o to, že to v Artu takové, jaké to bylo, dostali výpověď.
  http://zpravy.idnes.cz/ceneny-bulletin-kina-art-v-dubnu-konci-dx3-/brno.asp?c=A090410_165447_brno_jag

  To je prostě Brněnská Kulturní Nevděčnost od BKC.

 2. oldes napsal:

  A ještě má BKC tu drzost, že se tím chlubí na svých stránkách stylem: „Ocenění činnosti kina Art přichází symbolicky v okamžiku, kdy si právě připomíná své 90. výročí. Lepší dárek si k narozeninám snad ani nemohlo kino Art přát.“

 3. Petr M. napsal:

  Pokud máte zájem o vyjádření k ocenění ze strany Brnopolis i Studia 19, najdete je v diskuzi pod článkem: http://www.brnopolis.eu/2009/02/nominujeme-brnenske-pociny-25.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.