Cenu Fóra dárců pro novináře získala Vlasta Gajdošíková

Levné dárky, best dárky

25. října 2007 se v Národním muzeu v Praze uskutečnilo slavnostní vyhlašování výsledků prestižního žebříčku TOP Firemní Filantrop 2007 a Ceny Fóra dárců pro novináře. Její letošní držitelkou se stala Vlasta Gajdošíková z Českého rozhlasu Brno.

Nad slavnostním večerem převzali záštitu předseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka, velvyslanec Spojených států v ČR Richard Graber, ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg a místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra. Firmám byly předány ceny v několika kategoriích. Již tradiční součástí ceremoniálu bylo předání Ceny Fóra dárců pro novináře. Držitele Ceny vybírali členové Fóra dárců, to znamená členové Asociace nadací, Asociace nadačních fondů a Klubu firemních dárců Donator. Letos ocenění získala Vlasta Gajdošíková z Českého rozhlasu Brno. Tak jako i v předchozích ročnících byla cenou pro vítěze fotografie Tomkiho Němce, kterou věnovala Nadace O2.

Vlasta Gajdošíková pracuje v Redakci zpravodajství a publicistiky Českého rozhlasu Brno od roku 2005. Ocenění získala za to, že se dlouhodobě a systematicky ve svojí práci věnuje podpoře a rozvoji neziskového sektoru. Cenu jí předala Milena Černá, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a předsedkyně výkonného výboru Fóra dárců a v loňském ročníku oceněná novinářka Barbora Kroužková z Českého rozhlasu Radiožurnálu.

Fórum dárců je sdružení zastřešující dárce v České republice (nadace, nadační fondy, firemní dárce). Na budování filantropie v ČR Fórum dárců úspěšně pracuje již 10 let. Svou činností vytváří příznivé podmínky pro dárcovství na úrovni individuální, institucionální, komunitní i firemní. V rámci sdružení se vyprofilovaly Asociace nadací Fóra dárců a Asociace nadačních fondů Fóra dárců. Ty sdružují nadace a nadační fondy, které se přihlásily k pravidlům etického chování a podílí se na rozvoji českého nadačního prostředí. Od listopadu 2003 funguje při Fóru dárců i Klub firemních dárců Donator.

Alena Podlucká

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.