Česká televize má nové weby regionálních studií Brno a Ostrava

Levné dárky, best dárky
 • Česká televize spustila zcela nové weby Televizního studia Brno a Televizního studia Ostrava. Diváci z Moravy a Slezska tak získávají na internetu prostor, kde se mohou rychle dostat k informacím o svých regionálních studiích ČT, oblíbených pořadech i lidech, kteří je připravují. Klíčovou součástí obou webů je samozřejmě zpravodajská sekce nabízející ucelené informace z daných regionů.

  Česká televize považuje regionální rozměr veřejné služby za jednu ze svých priorit pro další rozvoj a to se odráží také na strategii divize Nová média ČT. Portfolio webových projektů ČT se k 11. 11. 2011 rozšiřuje o zcela nové weby regionálních studií České televize.

  „Dva nové regionální weby přinášejí divákům lepší kontakt s Českou televizí. Snažíme se tak jít za obyvateli Moravy a Slezska. Řadě lidí vyhovuje servis přizpůsobený jejich regionu, ke kterému mají vzhledem k místu bydliště samozřejmě vztah,“ podotýká výkonná ředitelka Nových médií ČT Pavlína Kvapilová. Její tým na vývoji obou projektů těsně spolupracoval s kolegy z TS Brno a TS Ostrava. Právě oni totiž budou mít tyto weby z převážné části ve své gesci. O životě studia, programu, natáčených pořadech či známých tvářích se lidé dozvědí v rubrikách plněných částečně z regionů a částečně z Prahy. Zpravodajské sekce budou pak kompletně editoriálně řídit přímo zkušení novináři v Brně a Ostravě, nebudou tedy spravovány centrálně z Prahy. To by mělo přinést obsahový přístup více akcentující lokální události.

  Vstup na nové regionální weby lze najít jednoduše na hlavní stránce webu České televize – odkazy TS Brno a TS Ostrava jsou nad polem pro vyhledávání v pravé horní části, viditelné jsou pak i na všech internetových stránkách ČT. Využít lze rovněž přímé adresy.

  Rovnou do zpravodajských sekcí návštěvníci vstoupí přes snadno zapamatovatelné adresy www.udalostibrno.cz a www.udalostiostrava.cz.

  Brněnská i ostravská redakce už začaly komunikovat aktivně také na sociální síti Facebook, která má v Česku nejsilnější uživatelské zázemí. Stránky jednotlivých mutací Událostí v regionech mají i tam své jednoduché označení Události Brno a Události Ostrava.

  Tyto novinky rozhodně nejsou posledními v oblasti regionality. V současné době už divize Nová média ČT pracuje také na nové podobě webu Události v regionech, který by měl díky dynamické mapě umožnit snadné vyhledávání videí – reportáží pocházejících z okolí bydliště každého z diváků v celé České republice. Vylepšen bude také přístup ke kontaktům na regionální zpravodaje. Stejně tak bude vytvořen systém umožňující ještě silnější roli občanské žurnalistiky. Tyto nové projekty budou dokončeny a představeny postupně během ledna 2012.

  Štěpán Janda, tiskový útvar ČT

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.