České televize natáčí v Brně pohádku „Český Honza“

Levné dárky, best dárky

Televizní studio Brno České televize natáčí od pondělí 21. května 2007 novou pohádku s názvem Český Honza. Natáčení v Brně potrvá do konce května. Štáb se potom přesouvá na Vysočinu a další místa.

ČESKÝ HONZA

Veselá televizní pohádka na motivy českých pohádek o Honzovi

Televizní studio Brno České televize natáčí pohádku s názvem Český Honza. Diváci se v ní setkají nejen s Honzou a jeho mámou, ale i s princeznou Krasomírou, panem králem, obecním policajtem Karafiátem, služkou Madlenkou, čerty Mariášem a Kleofášem, babkou kořenářkou a dalšími pohádkovými postavami.

Honza, syn chudobné chalupnice, se vydá do světa, aby unikl královským verbířům. Na své cestě potká kouzelnou babku kořenářku a od té chvíle začínají jeho četná dobrodružství. Díky čarodějným housličkám osvobodí strašidelný mlýn od čertů, vyzraje na hrozitánského draka a s pomocí očarovaných třešní zvítězí i nad proradným králem a jeho pyšnou a falešnou dcerou. Nakonec se Honza vrací domů i s nevěstou – hodnou a upřímnou princezninou služtičkou Madlenkou, která mu dopomohla k útěku z královské šatlavy. Tato veselá televizní pohádka vychází z české lidové tradice, nepostrádá humor a je obohacena melodickými písničkami skladatele Karla Cóna.

V květnu 2007 televizní štáb nejprve obsadí interiéry postavené ve sportovní hale v Brně-Lesné. První červnový týden natáčí v Holašovicích a ve skanzenu Veselý kopec. V červenci se přesune do Buchlovic a do Ochozu u Brna.

Roli Honzy svěřil režisér Zdeněk Kozák Ivo Martákovi, v dalších rolích diváci uvidí Milenu Steinmaslovou, Zdeňka Junáka, Zdeňka Dvořáka, Sandru Riedlovou, Zuzanu Ščerbovou, Erika Parduse, Miroslava Nogu a Ljubu Skořepovou. Hlas drakovi propůjčí Jiří Pecha.

  • Scénář a režie: Zdeněk Kozák
  • Kamera: Josef Víšek
  • Vedoucí výroby: Darina Levová

Český Honza rozšíří pohádkovou řadu brněnského Televizního studia. Letos o Vánocích se diváci mohou těšit na premiéru pohádky O kominickém učni a dceři cukráře (natočeno v r. 2006 a 2007). Z jjiž odvysílaných titulů připomeňme například O ševci Ondrovi a komtesce Julince, Sedmero krkavců, Lotrando a Zubejda, Sen o krásné panně, To vánoční šturmování a mnohé další.

Termín vysílání nové pohádky Český Honza zatím nebyl stanoven.

Hana Orošová

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.