Český rozhlas na veletrhu REGIONTOUR 2008

Levné dárky, best dárky

Český rozhlas se bude, stejně jako v loňském roce, také letos prezentovat na Mezinárodním veletrhu turistických možností v regionech REGIONTOUR 2008. Od 10. do 13. ledna tak posluchači a návštěvníci veletrhu uslyší v živém vysílání z brněnského výstaviště regionální i celoplošné stanice Českého rozhlasu. Chvíle jim zpříjemní také koncert Nadi Urbánkové s kapelou BOKOMARA, která vystoupí v rámci doprovodného programu.

Součástí expozice ČRo, umístěné v pavilonu V (stánek č. 61), bude také vysílací studio, z něhož budou po celou dobu konání veletrhu vysílat vybrané regionální stanice Českého rozhlasu.

Prezentovat se budou také celoplošné stanice ČRo 1 – Radiožurnál a ČRo 2 – Praha. Všichni příchozí se mohou těšit nejen na to, že uvidí, jak vzniká rozhlasové vysílání, ale také na oblíbený pořad Václava Žmolíka „Po Česku“, na soutěže o hodnotné ceny či na řadu zajímavých hostů.

Nejposlouchanější regionální stanice Českého rozhlasu – Český rozhlas Brno – se představí návštěvníkům veletrhu v sobotu 12. ledna od 13 hodin autogramiádou s tvůrci a protagonisty oblíbených a úspěšných Toulek českou minulostí. Pořad, jehož premiéry jsou vysílány v ČRo 2 – Praha, je připravován v brněnském studiu. Od 14 hodin je na programu živě vysílaný pravidelný sobotní pořad Rendez-vous s Marcelou, tentokrát s Marcelou Antošovou. Ta si pozvala zajímavé hosty horolezce a primátora Pavla Béma, dobrodružného cestovatele Rudolfa Švaříčka, cestovatele a publicisty Petra Horkého a Mirka Náplavu, prezidenta agentury Dobrý den Miroslava Marka a další. Pro návštěvníky je připravena i ochutnávka vín dobšického vinařství Lahofer. Po celý den bude na tradiční rozhlasový cyklovýlet v červnu, tentokrát do Mikulova, zvát cyklista v dobovém kostýmu na historickém kole. Pro návštěvníky veletrhu je připraven také bohatý doprovodný program.

V sobotu 12. ledna od 16.30 hodin vystoupí skupina irských tanců a Naďa Urbánková s kapelou BOKOMARA. V průběhu koncertu zazní lidové písničky i známé „Závidím“ či „Vilém peče housky“. Doprovodný program proběhne na pódiu umístěném v pavilonu V.

Mgr. René Zavoral

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.