Český rozhlas se otvírá mladým tvůrcům

Levné dárky, best dárky

V pořadu Čajovna se v neděli 28. ledna na stanici Český rozhlas 3 Vltava od
19 hodin představí průřez tím nejzajímavějším z prací studentů ateliéru
Rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky Divadelní fakulty brněnské
JAMU, jehož vedoucím je Antonín Přidal. Výběrem z pořadů vytvořených pro internetový zvukový časopis Black Box se otvírá nový cyklus věnovaný debutantským rozhlasovým projektům, ve kterém budou uváděny kratší rozhlasové hry, dokumenty a další žánry.

V první Čajovně věnované těmto dílům, kterou připravil Radim Nejedlý a Marek Horoščák z Literárně-dramatické redakce Českého rozhlasu Brno, se představí tři dokumentární pořady. Zazní pásmo Magdy Wdowyczynové o Lucii Vedralové a jejích krátkých prózách Baobab, dokument Richarda Komárka Zmrzlina na vlastní triko o českých prodejcích zmrzliny ve Velké Británii a portrét brněnského básníka Ivana Petlana, vítěze regionálního kola Slam poetry z roku 2005, který pod názvem Slamující matematik připravila Eva Vojtová.

Nyní pravidelně každou čtvrtou neděli v měsíci zazní v Čajovně tvorba mladých českých začínajících autorů, kteří si vyzkoušeli specifické rozhlasové žánry.

Čajovna je hodinový pořad pro mladé lidi se zájmem o kulturní informace ze všech oborů. Vysílá Český rozhlas 3 stanice Vltava každý den v 19 hodin.


Alena Podlucká

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.