Cesta do Vídně a zpátky

Levné dárky, best dárky

Komorní komedie o náhodném setkání dvou odlišných lidí i světů / Centrum dramatické, divadelní a zábavné tvorby televizního studia Brno ČT natočilo komorní komedii scénáristy Miroslava Sovjáka s názvem Cesta do Vídně a zpátky. V hlavních rolích se představí Ivana Chýlková a Miroslav Etzler. Režie Petr Slavík.

Vysílá program ČT1 v neděli 29. dubna 2007 ve 20:00 hodin.
Cesta do Vídně a zpátky je příběhem 39leté Kamily Bendové, úspěšné manažerky – workoholičky, která žije sama a je spokojená. Jenže spokojeni nejsou lidé kolem ní. Spotřebovává je stejně jako kávu nebo třeba rtěnku. Poté, co se vyhrotí její vztah s přítelem Igorem, přijme pozvání kamarádky na výlet do Vídně se zastávkou v Lednici na jižní Moravě. Nedaleko odtud se potká s Láďou Bednaříkem, 45letým veterinářem, třikrát léčeným alkoholikem. Kamila si chce zjednat klid v hotelu, kde Láďa oslavuje s kamarády svoje narozeniny. Situace se ale vyvine jinak než si představuje. Víno způsobí své a život v Láďově kraji se zdá být idylický. Jenže brzy zjistí, že i tady má život více stránek a není jen o dobrém víně, pečené huse, nádherné krajině a písničkách u cimbálu. A tak se vrací, aniž by dorazila do Vídně, zpátky do Prahy. Bohatší o poznání, že mezi lidmi může jí o víc než jen o vzájemnou „spotřebu“.

Televizní studio Brno film natáčelo V Praze, Mikulově, Lednici a okolí v září a říjnu 2006.

V dalších rolích hrají M. Pleštilová, J. Polášek, M. Maurerová, L. Kolář, A. Jarý, Z. Dušek, V. Kubánková, M. Maršálek, J. Sedal a další.
Hudbu k filmu složil Michal Pavlíček.

Hana Orošová

Film Vás zaujme nejen samotným příběhem a hereckými výkony, ale také zdařilou kamerou a nádhernými záběry na jižní Moravu, zejména na Mikulov, Lednici a okolí.

Posledním televizním filmem, který Televizní studio Brno uvedlo na obrazovky České televize, byl v loňském roce film režiséra Milana Růžičky Já z toho budu mít smrt s Květou Fialovou v hlavní roli (za tuto roli herečka získala cenu ELSA). V roce 2006 se studio také koprodukčně podílelo například na filmu Pravidla lži režiséra Roberta Sedláčka a na filmu O dvě slabiky pozadu (režie Katarína Šulajová).

Foto archív ČT Brno, Radek Vlach

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.