Čím překvapí bratranec?

Levné dárky, best dárky

Úředníci Magistrátu nás před nedávnem zachránili před zlým provozovatelem, který v bufetu Vesmír vařil po dobu třinácti let.

Všimli jsme si, že pan bratranec již zahájil rekonstrukci provozovny dříve známé jako bufet VESMÍR. Čím nás asi překvapí? Jaký podnikatelský záměr zvolil? Bude nová provozovna přínosem pro obyvatele centra Brna, nebo nás zklamou další bankou, hernou či zastavárnou? Nebo rovnou „vše za dvacet“?
Dříve zde provozovatel poskytoval dobrou službu – levné teplé většinou dobré jídlo s možností rychlého odběru a důstojné konzumace. Avšak provinil se velkým zločinem a po nějakou dobu dlužil nájemné, které na výzvu uhradil. Tedy musel odejít, co na tom, že tedy už vlastně nedlužil, co na tom, že do Vesmíru denně rádi chodily stovky ba více spokojených zákazníků – dělníků, podnikatelů i bankéřů. Co na tom, že produkty byly kvalitní, z dobrých surovin, v čistém prostředí a hlavně LEVNÉ a české? Ono se totiž jedná o prostory skutečně tuze lukrativní na které čekala celá řada bratranců takže co. Nepomohly petice, veškerý odpor byl marný.
To, že lukrativní prostory na Kobližné bude nadále provozovat právě pan bratranec, usuzujeme zejména z toho, že jsou to prostory skutečně lukrativní. Dále pak proto, že je pronájem tak pěkně načasován – v období Stavby se pěkně počkalo, nikomu nevadilo, že do městské kasy peníze neplynou, (že?), a nyní, před koncem Rekonstrukce stokové sítě v brněnském centru (před volbami) se prostory zrekonstruují aby se otevřelo pěkně zároveň se skončením sbíječkového šílenství posledních dvou let. Tak podniká bratranec, neboť on ty informace má. Ostatní podnikatelé v brněnském centru – takzvaní nebratranci – kteří potřebné informace nemají, trpělivě čekají až Slováci se sbíječkou odejdou a stavba skončí, platí nájem a zboží jim pokrývá prach.

You may also like...

4 Responses

 1. renn napsal:

  dobrý den. asi moc nechapu, ale kdo ma ty prostoryx pronajaty?neda se to nejak zjistit?a kdo je puvodni najemnik?mate na nej kontakt?zajimaly by mne detaily.mimochodem dnes je mf info o nove strane, ktera chce zmenit brnenske pomery.tak alespon neco.jen jsem doufala,za neco takoveho zalozi mladi lide,nezatizeni komunistickym uvazovanim…treba to bude O.K.zakladem je vse opakovane zverejnovat,zverejnovat a zverejnovat.jina cesta nevede…tak diky vam za to, ze to na rozdil od brnenskych novinaru, uspesne delate.

 2. nero napsal:

  je dobre na veci poukazovat, ale jeste lepsi je byt u toho, kdyz o nich zastupitele rozhoduji. to je asi trochu efektivnejsi. jako treba vcera,kdy zastupitelstvo rozhodovalo, ze proste ucini pro mesto nevyhodny obchod, mohutne a opakovane prosazovany radnim Jonasem, a vymeni za Jaltu mnoho uzasnych domu v centru a Cer. Polich. Skoda, ze tam nekdo neudelal demonstraci pred jednanim,aby se ti brnensti novinari rozkyvali.Je to des…

 3. poslední novináři napsal:

  Bohužel, Oni moc dobře pochopili – stejně jako soudruzi na celorepublikové platformě – že nic. Můžeš psát, zveřejňovat, křičet o pomoc, stěžovat si, podávat trestní oznámení a NIC. Chápeš Ren_ _ _? Samozřejmě chápeš… Tajně doufám, že se zase někdo upálí (ach ne, to je nadsázka..)… avšak řek bych, že se současnou společností už by nehnulo ani to. Dnešní Čech dostává tvrdou školu Jandákem, Paroubkem, Husákem i Krejčířem. Soudruh na Komunále to vidí a hbitě jedná…

 4. Anonym napsal:

  Pardon, ale v Brně se uzavírají výhradně nevýhodné obchody, to je snad každému jasné od chvíle, kdy tam ta skupina Jonášů vtrhla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.