Co je projekt Café Brno?

Levné dárky, best dárky

Série tuzemských dokumentů z produkce ČT Brno promítaná za osobní účasti tvůrců v kině Art startuje již tuto středu. Série tuzemských dokumentů z produkce ČT Brno promítaná za osobní účasti tvůrců v malém sále kina Art. Projekt se bude věnovat vybraným brněnským kulturním a společenským tématům. Součástí projektu je provoz portálu www.cafebrno.cz s podrobnějšími informacemi k jednotlivým tématům, ukázkami z dokumentů, fotogalerií z natáčení, souvisejícími odkazy, diskusí. Momentální podoba programu počítá s jedním titulem měsíčně. U každé projekce bude přítomen alespoň jeden člen tvůrčího týmu pro možnost diskuse o daném tématu.

Dalšími dokumenty připravenými k projekci jsou „Café Brno – město a kavárny v proměnách času“ vracející se ke zlatým časům brněnského kavárenského života (25. 11. 2008) s hostem, režisérem Pavlem Jiráskem a „Jednou týdně naplno“ věnující se brněnskému fenoménu pátečních „kaleb“, tedy nočních tahů brněnskými kluby a bary (11. 12. 2008) s hostem, režisérkou Erikou Hníkovou.

Projekt vznikl jako možná platforma pro zapojení zejména brněnských studentů a mladých lidí do diskuse o aktuálních brněnských sociálních a kulturních tématech. Projekt poběží v rámci Doc.Art -série dokumentů z celého světa, uváděných ve spolupráci s jihlavským festivalem dokumentárního filmu.

Organizátorem projektu je občanské sdružení Studio 19. Občanské sdružení vzniklo roce 2003 jako nezisková organizace iniciativou skupiny filmových nadšenců v kině Art. V roce 2007 byl filmový klub přejmenován na Studio 19 (podle roku založení kina Art) a rozšířil svoji činnost mimojiné o pořádání mezinárodního filmového festivalu Cinepur Choice. Skupina příznivců kvalitního filmu, se kterými je filmový klub v pravidelném kontaktu, nyní čítá přes 1100 osob. Mezi aktivní členy klubu se vedle zakládajících členů řadí především další příznivci kina Art z řad jeho stálých návštěvníků. Předsedou filmového klubu je Otto Bohuš, filmový teoretik.

Projekt vzniká ve spolupráci s ČT Brno a Brněnským Kulturním Centrem, p.o.

Lucie Frgalová

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.