Den otevřených dveří v Českém rozhlase Brno

Levné dárky, best dárky

V sobotu 2. prosince se mohou opět posluchači Českého rozhlasu Brno setkat s redaktory, moderátory a dalšími „rozhlasáky“na tradičním Dnu otevřených dveří. Kromě neformálních setkání mohou návštěvníci nahlédnout do tajů rozhlasové kuchyně a být přítomni přímo ve vysílacím studiu při vysílání. Odvážní si budou moci vyzkoušet i profesi moderátora. Součástí „dne“ je i doprovodný kulturní program ve foyer v budově rozhlasu na Beethovenově 4. V 9 hodin návštěvníky přivítá a program zahájí moderátorka Petra Polzerová, která bude průvodkyní programem po celý den. Lidovou písničkou a koledami bude první hosty vítat Malá muzika Dětského národopisného souboru Brněnský Valášek. Od 10 hodin nám děti předvedou, jak umí vařit, představí dětskou kuchařku s názvem Kluci, holky, kastrůlky a vyzvou k soutěži ve vaření i další malé návštěvníky. Jaromír Hnilička s Maxem Wittmannem pokřtí nové CD Gery Scott a Gustav Brom a poté ve foyer zahraje Kvartet komorního jazzu J. Hniličky. V pravé poledne se představí návštěvníkům Roman Horký. Ve 13 hodin se uskuteční ve foyer další křest. Bude pokřtěna kniha Jolany Matějkové Dobrý rodák Vladimír Menšík. Kmotry budou Menšíkův kamarád herec Lubomír Kostelka a syn Vladimíra Menšíka Petr. Následovat bude vystoupení „komorní“ sestavy BROLNu jako pozvánka na koncert Vánoční notování 10.prosince – společný koncert BROLNu a OĹUNu z Bratislavy. Kulturní program zakončí Bob Frídl.
Dnem otevřených dveří bude v dobrém slova smyslu poznamenáno i samotné sobotní vysílání Českého rozhlasu Brno. V Notesu Maxe Wittmanna se dozvíte, jaké melodie má ráda Marcela Vandrová. V besedu s autorem Josefem Veselým se promění Toulky českou minulostí. A v Rendez-vous s Marcelou (Vandrovou) si moderátorka bude povídat s Lubomírem Kostelkou a Petrem Menšíkem. Do další části pozvala Marcela Jaromíra Hniličku a Maxe Wittmanna.

Už tradičně přiveze Domov Olga (nestátní denní stacionář pro dospělé s trvalým zdravotním postižením) z Blanska na Den otevřených dveří pěkné výrobky ze svých terapeutických dílen, které mohou být pěkným vánočním dárkem. Návštěvníci mohou pro své blízké vybírat také z nabídky CD a knih z produkce rozhlasu.

Alena Podlucká

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.