Den otevřených dveří ve studiích Českého rozhlasu Brno

Levné dárky, best dárky

V sobotu 7. června se opět otevřou dveře Českého rozhlasu Brno a posluchači této stanice a široká veřejnost se bude moci setkat s redaktory, moderátory a dalšími „rozhlasáky“. Dveře se otevřou tentokrát v obou studiích – v Brně, na Beethovenově 4 a ve zlínském studiu, ve vile Jana Antonína Bati. Návštěvníci mohou nahlédnout do studií a být přítomni živému vysílání a také je pro ně připraven doprovodný kulturní program, který se ponese v duchu dvacátých let minulého století. Jednak bude vzpomínkou na vznik Českého rozhlasu v roce 1923 v Praze (v brněnském studiu oslavíme 85. narozeniny příští rok) a také příchozí ocení rekonstruovaný exteriér budovy brněnského rozhlasu. Původně elegantní budova Unionbanky od architekta Arnošta Wiesnera z poloviny 20. let minulého století, z doby kdy se rodilo i rozhlasové vysílání, se pod dohledem památkářů vrátila do původní podoby.

Na návštěvníky zlínského studia čeká od 10 hodin koncert dechové hudby Kněžpolanky. Prohlídka vily Jana Antonína Bati, ve které naše studio sídlí a setkání s moderátory a jejich hosty.

Návštěvníky uvítáme v 9 hodin retrohudbou v podání Gábiny Kočí & Jazz Company, následovat bude vystoupení dětského folklorního souboru Májíček. Folklorem potěší i „domácí“ BROLN. Ve vestibulu rozhlasu zazpívá Lenka Filipová-Kudelová a oldies hity zahraje skupina Velvet. Návštěvníci se také mohou těšit na přehlídku dobových klobouků a setkají se s protagonistkami nových osvětových pořadů – Hubneme s Apetýtem a Cvičení s Hanou. Připravena je i výstava fotografií a dokumentů z historie brněnského rozhlasu.

Ve studiích se příznivci rozhlasu mohou těšit na své oblíbené pořady a moderátory. Notes Maxe Wittmanna, Jindřicha Eliáše a Starobrněnské kolo a Blahopřání s písničkou s Karlem Hegnerem. Josef Veselý a Jaromír Ostrý speciálně pro tento den připravili Toulání dvou hypochondrů aneb O Toulkách českou minulostí. Zajímavé hosty pořadu Apetýt speciál se třemi moderátorkami navzájem propojí radiomost mezi brněnským a zlínským studiem. Závěr vysílání ve studiích pro návštěvníky Dne otevřených dveří by se mohl nazvat „legenda se vrací“. Po třech letech se do éteru vrátí úspěšný pořad Trefa, tandemu Veselý-Ostrý.


Alena Podlucká

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.