Divoženka

Levné dárky, best dárky

Televizní film Divoženka, podle scénáře zlínské autorky Jany Janíkové, je příběhem rozvedené veterinářky Anny, která se rozhodne žít se svým malým synem na venkovské samotě (na hájovně, zděděné po otci.) Autorka problematizuje a nabourává zavedený stereotypní obraz venkova jako idylického azylu pro lidi stresované přetechnizovanou a odcizenou městskou civilizací. Snaha hlavní postavy eliminovat destruktivní civilizační vlivy a žít v souladu s přírodou, s odkazem otce – hajného, je tvrdě vykoupena narušením vztahů s nejbližšími.

Pochopí Anna paradoxní paralelu mezi svým osudem a životem své matky, která jí byla vždycky vzdálená? Získá zpět důvěru syna, toužícího po integraci do společnosti? Najde muže, s nímž by při vyhraněnosti svých názorů a postojů, byla schopná žít? Kudy vede hranice mezi obdivuhodnou vnitřní silou žít po svém a sobectvím, manipulujícím životy druhých? Končí svoboda jednotlivce opravdu tam, kde začíná svoboda druhého?

Křehký a drsný příběh osciluje mezi civilností a baladičností, mezi tragikou a poetičností, přičemž si zachovává ironii a jemný humor.

V rolích Anny a matky se představí Lenka Vlasáková a Nina Divíšková. Dále hrají Igor Bareš, Miroslav Etzler, Vladimír Kratina, Dušan Sitek, Eva Juráková a další.

Film, v němž hraje důležitou roli atmosféra přírodních scenerií, bude natočen na filmový materiál.
Do vysílání ČT bude zařazen v roce 2008.

  • Režie: Tomáš Binter
  • Scénář: Jana Janíková
  • Kamera: Juraj Fángli
  • Vedoucí produkce: Darina Levová
  • Dramaturgie: Hana Slavíková


Hana Orošová

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.