Dnes, před 37 lety zemřel Jan Palach

Levné dárky, best dárky

Jan Palach (11. srpna 1948 – 19. ledna 1969) byl český student filozofie na Univerzitě Karlově, který na protest proti okupaci Československa armádami Sovětského svazu a dalších států Varšavské smlouvy počínaje srpnem 1968 spáchal sebevraždu upálením v horní části Václavského náměstí v Praze.

Pohřeb Jana Palacha se stal velkým protestem proti pokračující okupaci. Asi o měsíc později, 25. února 1969 se upálil na stejném místě jiný student, Jan Zajíc, a v dubnu 1969 je následoval v Jihlavě Evžen Plocek. Ačkoliv tyto protestní sebevraždy hluboce otřásly veřejným míněním, neměly trvalejší dopad na politickou situaci v tehdejším Československu.

Jan Palach je pohřben v rodných Všetatech.

Tolik Wikipedia.

Více se dočtete na www.totalita.cz

You may also like...

8 Responses

 1. Anonym napsal:

  Je fajn , že jste si na tento čin nezapomněli na rozdíl od našich vůdců a nejchytřejších. Tto se už nedá ani komentovat. Vám ovšem patří dík.

 2. -red. napsal:

  Také jsem si všiml, že jsme jediní na českém internetu a vpodstatě na celé mediální scéně dnes…
  „Pane Paroubku, vzpomínáte, na čin Jana Plalacha?
  „No, zrovna jsem seděl s kamarády v hospodě a vlastně jsem neměl o ničem ani potuchy.“
  No comment.

 3. Anonym napsal:

  No já teda o Palachovi četl v MFdnes, takže to není tak docela pravda!

 4. -red. napsal:

  Už to také vím – dnes jsem našel zmínku v MFDnes – ale pokud vím, ještě docela nedávno se kladly věnce a měl to být i státní svátek. Nikdy bych něvěřil, že budu muset v roce 2006 h l e d a t zmínku v médiích jako jehlu v kupce sena.
  Co to celé znamená? Kdo to tu řídí?

 5. -ma- napsal:

  …přestože jsem byl vždy spíše proti glorifikaci a farizejskému oslavování tohoto zoufalého činu mladého člověka, tohle letošní „utajení“ se mi safra nezdá! Tady čichám nějakou státní čertovinu!! Tak ještě jednou: Kdo to tu celé řídí?

 6. krutek.info napsal:

  Iluminati a zidobolsevici? 😉

 7. AdaMM napsal:

  no jeste nezapomneli na Aktualne a na CRo (a Zena-in, at uz je to co chce). ale je to ostuda, takhle to zazdit :( body pro informacezbrna 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.