Do Brna přichází ArtParty

Levné dárky, best dárky

Nově pojatá mezinárodní akce zaměřená na moderní hudbu a umění se uskuteční od 23. září do 8. října 2005 ve Slévárně Vaňkovka. Tato historická budova bývalé továrny je nově zrekonstruovaná. Live hip hop, romská hudba, DJ’s a graffiti, vše na Party 7. října. Vstup volný… Součástí ArtParty jsou také dílny pro mladé, zaměřené na zpěv, DJ-ing, skládání hudby na PC a street art, které budou probíhat během týdne v prostorách Slévárny. Pěveckou dílnu povede známá zpěvačka Ida Kelarová, mezinárodně proslulá nejen svou pedagogickou činností.ArtParty zahájí 23. září 2005 výstava obrazů mladé talentované výtvarnice Lucie Babjakové. Její tvorba není svázána konvencemi a překvapí svým osobitým stylem. Od 20:00 h bude probíhat opening party s DJ‘s, výstava potrvá do 8. října a bude probíhat současně s hudební částí projektu.
V pátek 7. října se uskuteční závěrečná Party. Během dne bude vznikat výtvarné dílo ve spolupráci londýnských a brněnských výtvarníků. Pokusem bude překročit konvence stylu graffiti. Večer se bude konat koncert, na kterém se představí skupiny 29 (live hip hop London), GIPSY.CZ (Romano hip hop), Minuta Ticha (hip hop Karviná), Le čhavendar (romská kapela Rokycany). Zatančí M Dance Club a MERCI z Brna. Mimořádným hostem bude také DJ Samurai (UK).
Jedná se o první z řady výměn v rámci tříletého projektu mezi Londýnem, Brnem, Budapeští a Trondheimem, které umožní začínajícím kapelám, DJ’s a výtvarníkům prezentaci své tvorby v zahraničí a rozvoj umělecké dráhy.

zdroj: http://casopis.scena.cz

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.