Dopis sultánovi

Levné dárky, best dárky

Sprosté a urážející komentáře na webu informacezbrna.cz pocházejí zřejmě z pera radního města Brna, předsedy marketingové rady, předsedy představenstva Technických sítí Brno a. s. Ing. Petra Paulczyňského. Popravdě řečeno pochybuji o tom, že mi jeden z „nejvyšších“ mužů města bude někdy schopen vysvětlit, jak mohl být tak neuvěřitelně naivní, že se domníval, že jako provozovatelé tohoto serveru neodhalíme jeho identitu. Tu jsme pochopitelně znali už od počátku, ale po dlouhou dobu jsme tomu v rámci „diskuze“ nechávali v podstatě volný průběh.

Časy se ovšem mění, a pokud Ing. PP nemá úroveň ani v tom smyslu, aby si zajistil někoho, kdo by se v rámci jeho instrukcí v předmětných diskuzích vyjadřoval, nebo se snad projevoval obecně s důstojností náležející funkci zastupitele, rozhodli jsme se tyto komentáře zveřejnit . V některých níže uvedených diskuzích vystupuje až v pěti osobách a v klidu si rozesílá ze svých dvou IP adres nejen komentáře, ale například i „pé- efka“, ale zřejmě i ostatní korespondenci.

Zhulení teplouši, magoři, kokoti mě přiznám až tak z míry nevyvádějí, ale řada komentářů k situaci ve venkovní reklamě s sebou nese i jinou pointu. V jednom komentáři radní města Brna posílá dotazujícího se občana na „stěžovat si na lampárnu“, etc, etc..

Pan Ing. PP zřejmě trpí komplexem o tom, že nemá soupeře. Nechápu jinak dále, proč se vlastně vůbec vyjadřoval, vždyť přece není co řešit a vlastně nikoho celá kauza o plakátování nevzrušuje. Snad 75% plakátovacího trhu v Brně ovládla přesně podle jeho plánu společnost Rengl s. r. o. legálně a takřka v intencích zákonů této země. Toto téma je naprosto tabu a téměř nikdo se k němu raději nevyjadřuje. Jak jsem již jednou uvedl, každý ze zastupitelů tohoto města od nás obdržel dva dopisy a dosud jsme neobdrželi jedinou odpověď. Jenom muž č. 1 v brněnské reklamní strategii si neodpustí ubohé komentáře, které nakonec poškozují jenom jeho samotného.

Je tomu bezmála dva roky co jsme začali upozorňovat na to, že z brněnského plakátovacího trhu nezůstane kámen na kameni. O všechny plakátovací plochy mezitím přišlo Brněnské kulturní centrum, Informu zbylo slabých padesát, Kulturní středisko Omega má snad čtyřicet ploch a lidem z plakátování Kopečná také zvolna ubývají a do smíchu jim tedy rozhodně není, vždyť v případě paní Ptáčníkové se jedná o celoživotní pracovní činnost. Co je to ovšem proti tomu, že městu (opravdu městu?) někdo „slíbí“ víc.

Dalším nepochopitelným aspektem celé akce „převzetí“ trhu, byl neuvěřitelný nezájem nového provozovatele převzaté plochy udržovat v perfektním stavu tak, aby současně s vlastní nabytou plochou zůstali také spokojení klienti. Po dobu prvního roku byly vesměs všechny plakátovací plochy „nejlepšího“ provozovatele v totálně žalostném stavu, teprve po ostudné sérii článků v MF Dnes nastala mírná změna k lepšímu. Nepřekvapí proto, že klienti, kteří byli zvyklí na záruku výlepu plakátů s přesností na jeden kus a s aktivním přístupem do webové aplikace firmy, která jim tuto službu poskytovala včetně možností elektronického bookingu ploch, případně provedení celé zakázky a to vše ještě za menší ceny nevycházejí z údivu. Nevycházejí z údivu ani provozovatelé plakátovacích služeb a s „křížkem po funuse“ se scházejí, aby vymysleli, kde vzít plochu pro výlep.

Brno navíc opět zaplnil černý výlep v totálním rozměru. Vydělalo Brno tolik, že se vyplatilo nechat ho opětovně takhle zaneřádit? Naše společnost, která černý výlep dokumentuje od roku 2000 bývá často ústy osoby Ing. PP osočována z realizace právě černého výlepu. Je to opravdu směšné, existují o tom celé soubory dat a lidé okolo nás si to hlavně pamatují.

Co říct na závěr. Na těchto webových stránkách je dostatečná příležitost k diskuzi. Ing. PP ji však využívá ke sprostým urážkám a osobním invektivám. Pro to nám právě právě dnes přetekl pomyslný pohár a rozhodli jsme se všechny tyto komentáře v přehledné aplikaci zveřejnit. Seznamte se prosím s Ing. Petrem Paulczyňským alias patologickým anonymem, pistolníkem, bratrancem, multipředsedou a uvědomte si to, že on sám přijímá na sebe výrazy vystihující v našem vlastním žargonu přízviska pro jednoznačné korupční jednání.

Nejsme závislí na veřejných soutěžích, chcete- li kšeftech. Pokud jsou podmínky v tomto městě nastaveny způsobem, který máme možnost sledovat, upřímně říkám, že ne vy s námi, ale my s vámi nebudeme, nechceme a nemíníme mít nic společného a úplně na závěr posíláme spolu s osobou Ing. PP všem těm, kteří tyto podmínky pomáhají vytvářet, pomyslný dávný vzkaz
, ke kterému se už v minulosti připojila řada osobností českého undergroundu.

You may also like...

21 Responses

 1. Marek Adámek napsal:

  Dovolím si nesouhlasit s tím, že by ono bleskové „předvolební“ (viďte, vy ze štábu jisté politické strany, která ve volebním období na plochách nyní ve správě Rengl dominovala a v nastávajícím volebním super roce jistě dominovat bude – viz. skoro přesně rok starý, v pořadí druhý článek v rubrice Brno – konec plakátování s názvem „Plakátovací plochy jako prostředek volební propagace“ – zde) bylo legální – jistěže, rámec, nebo princip převzetí ploch stojí na legálních základech, resp. na tom, co současné zákony ještě dovolují, avšak v dílčích krocích udělal Předseda i jeho rengl řadu žalovatelných chyb a tak se není čemiu divit, že je v případech obou zmíněných pánů podána souvislá řada trestních oznámení o nichž jsem přesvědčen, že budou řádně a nestranně prošetřeny a spáchaná trestná činnost bude potrestána.
  Konec-konců na oba případy, jak pana Předsedy, tak pana Nastrčeného dohlíží z Prahy několik politických a profesních osobností, tak bychom se snad nemuseli bát, že by se pravda nakonec neprokázala.
  Škoda jen, že tolik schopných lidí dříve podílejících se na zlepšení věci veřejné skončilo po podpásovém attacku téhle povedené dvojice v ponižující frontě Pracovního úřadu.
  Marek Adámek

 2. Lukáš Novotný napsal:

  Dobrý den,
  nemyslíte si, že by informace o chování pana radního neuvítali brněnští novináři? Myslím, že by všichni brněnští občané rádi věděli, kdo že to na radnici obhajuje jejich zájmy.

  Poté, co MF Dnes zveřejnila jeho reakci na otázku ohledně sponzorování Vánoc na radnici, a poté, co na internetových portálech reagoval jako dotčený monarcha, se o něj začali lidé více zajímat. Čím víc se něm mluví, tím lépe.

  LN

 3. red. napsal:

  Novináře samozřejmě tyto informace zajímají – koneckonců, většina brněnských redakcí, rádií apod. se každodenně k tomuto serveru http://www.informacezbrna.cz připojuje a dost často si všímáme, že čerpají prvotní informace často také odtud. To bych se nebál. Spíš co jim kde dovolí otisknout, nemyslete si pane, že novinářům v dnešní době nestojí za zády cenzor – nebo minimálně editor. A také některé brněnské plátky – jsou zcela ovládány právě panem Předsedou a jemu podobnými, takže: není to leckdy jednoduché otisknout pravdu.

 4. Anonym napsal:

  K odkazu ke kampani Karla Jarůška: Na základě této „šlompácky“ provedené kampaně se jasný favorit senátního kola, populární brněnská osobnost a opěvovaný člen týmu zbrojovka 78 K. Jarůšek do senátu nakonec nedostal..

 5. občan, který nemá na krku exekutora napsal:

  Vážení pánové Olivové, Klestilové a jim podobní, můžete mi konečně ozřejmit to sladké tajemstí, co Vám na panu radním Ing. Pauczyňském tak vadí? Pokud ho nechcete za svého zastupitele (jak je zmiňováno v jednom z komentářů k níže uveřejněnému článku), nevyřešíte to maloměšťáckými přízemními žvásty, ale tím, že půjdete k volbám, které jsou svobodné a demokratické. Právě v takových svobodných volbách byl totiž Ing. Paulczyňski do zastupitelstva zvolen. Konec konců Vám také nikdo nebrání v tom, abyste do zastupitelstva kandidovali a podíleli se na správě věcí veřejných.

 6. Anonym napsal:

  Asi jste si špatně přečetl ten článek, že nechápete co nám vadí..

 7. občan, který nemá na krku exekutora napsal:

  No jó, ale tak proč to nenapíšete přímo? Že Vám vadí to, že Ing. Paulczyňski Vás coby předseda představenstva TSB,a.s. odstřihl od černého kšeftování s některými bývalými zaměstnanci TSB ohledně plakátovacích ploch.
  Ono je fuška, umět se živit poctivou prací, že?
  Jen připomínám, že Ing. Paulczyňski byl do zastupitelstva města Brna zvolen ve svobodných a demokratických volbách. Máte také možnost jednak volit toho, koho chcete a dále i kandidovat, být zvolen a podílet se na správě věcí veřejných.

 8. občan, který také nemá na krku exekutora napsal:

  K tomuto musím dodat, že jsem byl u toho, jak policisté státní i městští v neuvěřitelné shodě BRÁNILI brněnskému zastupiteli v pravé poledne na náměstí v brněnském centru vylepit si NA SVOJI ŘÁDNĚ PRONAJATOU A ZAPLACENOU reklamní plochu svůj předvolební plakátek. Existuje o tom celá dokumentace.
  Následně bylo bráněno v přístupu k reklamní ploše opoziční strany všem občanům bez rozdílu a asi dva měsíce byla plocha obehnána plotem. Opakuji: plocha kterou si pronajal a zaplatil opziční zastupitel města Brna pro vyjádření svého názoru. Pak bylo po volbách.
  Aby náhodou čtenář nenaletěl na pohádku o demokracii v Brně.
  Ano, jsem svědkem, že policisté i strážníci v předvolebním období pracují leckdy na objednávku stávajícího (posledních cca 13 let) vedení města Brna!

 9. Anonym napsal:

  Nejsem si vědom toho, že bych měl na krku exekutora, živím se poctivou prací a to, že ve svém volném čase přispívám na tento web je mé svobodné právo. Na panu ing. mi vadí, že ke mně od začátku promlouval, v domění, že ho nikdo nepozná, jako žumpa a né jako politik, můj zastupitel. K volbám chodím a můžete si být jist, že pana předsedu rozhodně nevolím a nikdy ho ani volit nebudu. I kdyby měl nakrásně pravdu, nebyl do celého případu s tak banální věcí jako výlep plakátů zapletenej až po uši a já byl jen lůza, za kterou mne zcela jistě považuje, tak nemá právo se takto chovat. Když nic jiného, doufám, že ho tato lekce aspoň naučí, že zdánlivě anonymní diskuzní fóra, nemusí být až tak anonymní. Pikantní na tom všem taky je ten jeho článek o anonymech v Metropolitanu.

 10. Anonym napsal:

  Já chtěl dělat web, který by byl nekonfliktní a pouze informoval o zajímavém, ale i docela nezajímavém dění ve městě a z komentářů vidíte, jak jsem dopadl = to je dost magore = mohl jsem toho nechat a starat se o své, ale to oni přesně chtěli a proto jsem pokračoval. Jsem rád, že se pan předseda nechal nakonec natolik vyprovokovat, až se podepsal!

 11. Anonym napsal:

  A ještě jednu poznámku: pan radní se neustále ohání tím, že bojuje proti černému výlepu. Kdyby to myslel vážně, tak dle mého názoru, první věc, kterou měl udělat v boji proti černému výlepu, je nabídnout alternativu. Podívejte se na ceník inzerce v jeho novinách, myslíte si, že kluk, který si konečně našetřil na kytaru, nebo jiný nástroj a chce si někde zahrát, protože ho superstar v televizi nebaví, bude inzerovat v měsíčníku-občasníku jako Metropolitan? Ten je vhodný tak akorát pro inzerci firem těžce napojených na město. Firem, kde nejde o nějakou tisícikorunu, ale o milióny.

 12. Anonym napsal:

  on by to ale měl kluk s kytarou těžký i s černým výlepem, protože proti všem těm Apokalypsám, Citadelám na Boby by neměl sebemenší šanci. Jenže mám takový dojem, že pan předseda má konexe právě i na tuto zajímavou kulturní instituci ve městě. A ještě něco. Ze vstupného se platí 10 až 20 procent městu. Na megapárty typu Apokalypsa to jistě dá pěknou částku. Co se děje s takto vybraných peněz? Nemůžou pokrýt čištění? Aspoň by dostal nějaký bezdomovec práci. Podle mně tady ale nikomu o nějaké chvályhodné úmsly nejde. Tady jde čistě jen o peníze.

 13. Anonym napsal:

  A občane, opravdu si myslíš, že k vyjádření svého názoru musím chodit do politiky? Myslím, že jsem ještě dost mladý, abych vzal takovou práci, i když je mnohem lépe placená, než to co dělám teď. Mně stačí, že se můžu svobodně vyjádřit, za to mne nemusí nikdo platit. A samozřejmě jsem si byl vědom toho, že když píchnu do vosího hnízda, že vyletí pár jedovatých žihadel.

 14. Message napsal:

  příspěvek zrušen protože obsahoval rodná čísla

 15. Kate napsal:

  A jejda konečně vím proč tu někdo mluví o exekuci…

 16. krutek.info napsal:

  nekdo je v eksekuci, na nekoho je podane trestni oznameni…

 17. Ron napsal:

  Trestních oznámení ti podám kolik chceš.Jiná věc je, co se s nimi stane.A tam „su teda klidný“ jak říkal Bohuš v Kurvahošigutentag.

 18. Anonym napsal:

  Co má exekuce společného s tím, že mi tady celou dobu pan radní s několika lidmi od pana Rengla nadávají do teploušů, magorů, kokotů a břídilů?!

 19. trávič napsal:

  příspěvek zrušen protože obsahoval rodná čísla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.