Festival kávy vrcholí

Levné dárky, best dárky

Festival kávy v prostorách brněnského nákupního a zábavního centra Olympia spěje do finále. Tuto sobotu můžete být svědky přípravy obřího šálku kávy nebo si vyzkoušet vaření v historickém kávovaru.Velkým lákadlem pro návštěvníky se v sobotu odpoledne stane příprava největší překapávané kávy na světě do speciálně vyrobeného a 200kg vážícího šálku o obsahu 2000 litrů. Káva bude poté prodávána, a to 1 dcl za 1 korunu. Výtěžek bude věnován na Linku bezpečí.

Marketing manager brněnské Olympie Stanislav Podroužek k tomu říká: „Původně jsme chtěli připravit největší capuccino, ale vzhledem k tomu, že je k tomu zapotřebí mléko, capuccino by se nemohlo rozdávat, neboť mléko by do konce akce zkyslo a kávu tak znehodnotilo.“

V rámci unikátní výstavy historických kávovarů bude duchovní otec výstavy, italský sběratel Enrico Maltoni, vařit kávu na kávovaru La San Marco v sobotu od 15 hodin. Následně se bude dražit možnost si kávu vlastnoručně připravit na tomto stroji z roku 1930. Výtěžek opět poputuje na konto Linky bezpečí.
Návštěvníci se mohou těšit i na další atraktivní program, jehož součástí budou soutěže, exhibice a ochutnávky.

Prostory nákupního a zábavního centra Olympia budou prostoupeny vůní kávy do neděle 5. dubna od 11 do 19 hodin.

Naďa Machková

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.