Film Zrozen bez porodu získal v Monte Carlu čtyři nominace

Levné dárky, best dárky
 • Velký úspěch zaznamenalo brněnské studio České televize na mezi- národním festivalu v monackém Monte Carlu. Kriminální příběh režiséra Filipa Renče Zrozen bez porodu byl totiž přijatý do soutěže televizních filmů a nominovaný celkem ve čtyřech kategoriích: Nejlepší film, Nejlepší režie (Filip Renč), Nejlepší herec (Juraj Kukura) a Nejlepší herečka (Simona Stašová).

  Film vznikl podle scénáře publicisty Josefa Klímy a měl televizní premiéru v březnu 2010. Kameraman Karel Fairaisl za něj získal výroční cenu Asociace českých kameramanů. Film byl také na podzim loňského roku v Berlíně nominován na Prix Europa.

  Zrozen bez porodu není typickou detektivkou a odkrývá novou formu kriminality. Autor scénáře se nechal inspirovat skutečností, že na bohaté scéně zločinu a lidské špíny obecně přibyla další sorta lidí. Vniká potají do cizích životů a postupně svého nositele existenčně, psychicky či fyzicky zahubí. Hlavní postavou je 46letá svobodná a bezdětná zdravotní sestra Věra (Simona Stašová). Aby se zmocnila jejího dědictví, jí skupina podvodníků „přidělí“ syna – dědice. Co je horší, boj s kriminálníky, nebo nezájem úřadů? Pomocnou ruku nabídne tajemný doktor Zahálka (Juraj Kukura).

  „Snažili jsme se udělat nový typ detektivky, kde nejsou mrtvoly ani střílení,“ uvedl před televizní premiérou filmu režisér Filip Renč. „Je to zajímavé, objevné téma. Není to prvoplánová detektivka, kde se komisař honí se zlodějem po střechách domů s pistolkou v ruce. Není tam zbytečná, laciná brutalita a je to spíš intelektuální detektivka.“

  Zrozen bez porodu je první dílem volného kriminálního triptychu Vetřelci a lovci. Jeho další dva díly Krutá nevěra a Užij si se psem režisér před nedávnem v Brně dotočil.

  Festival v Monte Carlu se koná od 6. do 10. června 2011.

  Hana Orošová, tisková mluvčí Č TS Brno

  Foto: Jef Kratochvil

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.