Francouzský den na Bienále grafického designu

Levné dárky, best dárky

Francouzský den na Bienále grafického designu se koná v předvečer Státního svátku Francie pod záštitou Otakara Motejla, prezidenta Francouzské aliance v Brně.

 • 16.00 h Ozvěny AniFestu
  Filmová projekce národní animatografie.
  (Uměleckoprůmyslové muzeum)

 • 17.00 h Nespoutaná Francie
  Interaktivní výtvarná dílna zaměřená na koláž vystihující Francii, spojená se zajímavým kvízem o ceny určená milovníkům této země bez rozdílu věku. Účastníci mohou přinést zajímavé předměty (pohlednice, obrázky, etikety, recepty aj.) ze svých cest a představit své zážitky, které napomohou vytvořit obraz Francie.
  (Místodržitelský palác)

 • 19.30 h Koncert souboru akordeonistů ze Chaumont / Francie
  Návštěvníci Francie si jistě odvážejí ve vzpomínkách také příjemné zvuky tahací harmoniky, která je nedílnou součástí francouzské populární kultury a dotváří kolorit francouzských měst. Soubor, který se nazývá Velký orchestr, vznikl v roce 1964 a navázal tak na tradici této hudby ve městě Chaumont. Jeho členy je dvacet dva profesionálních hudebníků, kteří se účastnili mnoha soutěží, na nichž získali celou řadu ocenění. Akce se koná ve spolupráci s Francouzskou aliancí v Brně.
  (Místodržitelský palác)

You may also like...

1 Response

 1. k+ napsal:

  tak koncert byl výbornej! jenom teda bych rád pořadatelům vzázal že „barokní sál“ není akusticky nejvhodnější místo pro 22 tahacích harmonik…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.