Hasiči k záchraně horolezce využili vrtulník

Levné dárky, best dárky
 • Na Pálavě se dnes zranil mladý horolezec. K jeho záchraně využili hasiči vrtulník Policie ČR. S jeho pomocí se podařilo muže rychle a bezpečně transportovat k posádce záchranky.

  K nehodě vyjela po 13. hodině jednotka ze stanice Mikulov. Velitel po příjezdu zjistil, že ke zraněnému muži je poměrně neschůdná cesta. Tříčlenná skupina hasičů se vydala od auta asi kilometr ke skále. Vzhledem k situaci si nechal velitel poslat na místo vrtulník Policie ČR s hasiči-leteckými záchranáři.

  Tříčlenná skupina dorazila ke zraněnému lezci před příletem vrtulníku. Kromě jiných zranění měl muž poraněnou nohu a nemohl se sám pohybovat. Hasiči mu poskytli první pomoc a připravili jej na transport vrtulníkem. Ten přiletěl během pár minut nad místo. Z paluby se spustil letecký záchranář. Zraněného naložili do nosítek a vyzvedli k vrtulníku, který s ním popoletěl na hřiště v nedalekých Horních Věstonicích. Tam si horolezce převzala posádka záchranné služby.

  Akce skončila kolem 15. hodiny. Nasazení vrtulníku umožnilo šetrný, bezpečný a rychlý transport zraněného muže z místa nehody.

  Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.