Hustou a pestrou síť obchodů podpoří cyklojízda

Levné dárky, best dárky
 • Kampaň za pestrou a hustou síť obchodů podpořilo již přes 3300 osob. Petici apelující na radu města, aby se zabývala regulací expanze velkých nákupních center ve městě prostřednictvím změny územního plánu, budou moci podepisovat i účastníci čtvrteční cyklojízdy. Návrh změny územního plánu a petice samotná bude jak u startu, tak u cíle.

  Jednou z organizací, která kampaň podpořila, je i Brno na kole, které pořádá čtvrteční cyklojízdu. “Jsme rádi, že brněnské ekologické organizace vnímají negativní dopady expanze nákupních center a kampaň podporují,“ komentuje podporu iniciativ Hana Chalupská z NESEHNUTÍ a pokračuje: “Kampaň NESEHNUTÍ totiž podporuje široké spektrum brněnských neziskových organizací jako občanské sdružení Vaňkovka, Ekologický právní servis, sdružení Brno-jih, Pozemkový spolek Hády, Děti Země Brno, Český a slovenský dopravní klub, Hnutí DUHA. Samostatně podporují kampaň zaměstnanci a zaměstnankyně Lipky – centra environmentálního vzdělávání.”

  Petice s konkrétním návrhem změny územního plánu, která by nastavila jasná pravidla pro umisťování velkých nákupních center ve městě, bude předána až nové radě města.

  Hana Chalupská

  Milan Štefanec

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.