I líný rodič přijede na Aktivní rodičovství

Levné dárky, best dárky
 • 15. 10. 2011 proběhne v Brně III. ročník konference Aktivní rodičovství. Již tradiční akce letos přináší hosty jako Tom Hodgkinson, Jaroslav Dušek či Helena Máslová, kteří hledají alternativy k rodičovským přístupům a také témata mapující život ženy, mateřství ale i psychický vývoj nenarozených dětí. Brno se tak stává po úspěšném festivalu Světový týden respektu k porodu místem setkávání rodičů, kteří hledají vlastní cesty při naplňování své rodičovské role. Program konference / Představení přednášejících

  Třetí ročník konference Aktivní rodičovství zahájí již v pátek 14. 10. koncert skupiny Yellow Sisters, který proběhne v sále Kavárny Trojka na Dominikánské 9. Celou sobotu 15. 10. konferenci opět hostí Fakulta sociálních studií na Joštové 10, jejíž velkorysé prostory umožní paralelní program ve dvou sálech a zázemí pro rodiny s dětmi. Dětském koutku bude po celý den probíhat doprovodný program.

  Hlavní body konference shrnuje jedna z organizátorek konference Zora Javorská: „Hlavním hostem letošního ročníku je britský spisovatel Tom Hodgkinson, který na konferenci představí svůj koncept líného rodičovství, velký zájem je i o přednášku herce Jaroslava Duška (Výchova bez výchovy) a velká očekávání vzbuzuje i přednáška slovenského psychologa Patrika Bálinta (Mužský svět během těhotenství, porodu a rodičovství).” Lucie Harnošová, jedna z dalších organizátorek doplňuje: „Letos bude také ke slyšení přednáška lékařky Heleny Máslové (Žena v jednadvacátém století) a návštěvníci se mohou těšit i na tlumočený příspěvek americké Naomi Aldort (Výchova zodpovědných dětí neautoritativním způsobem).”

  Během celého dne bude k dispozici stánek Unie porodních asistentek s poradnou. Kateřina Hájková Klíčová, výkonná ředitelka UNIPy dodává: „Během konference se budou moci připojit návštěvníci a návštěvnice konference k výzvě Podpora porodní asistentky Ivany Königsmarkové a diskutovat o situaci v českém porodnictví.“

  Organizátorky i letos očekávají veliký zájem veřejnosti, proto je možné si místa rezervovat předem na stránkách www.aktivnirodicovstvi.cz. Novinky z příprav konference a diskuze nad letošními tématy přináší i facebooková stránka Konference Aktivní rodičovství.

  K doprovodnému programu bude patřit i autogramiáda Toma Hodgkinsona, autora bestseleru Líný rodič, která proběhne 14. října 2011 od 15 hodin v knihkupectví Barvič a Novotný na ulici Česká 13 v Brně.

  Součástí konference bude i oslava 10. výročí České asociace dul.

  Kateřina Hajková Klíčová, UNIPA

  Zora Javorská, NESEHNUTÍ

  Lucie Harnošová, Brána k dětem

  Britský publicista Tom Hodgkinson (*1968) se proslavil jako redaktor časopisu Idler (Lenoch), který založil se svým kamarádem v roce 1993. Kromě toho také přispíval do prestižních britských novin, zejména do Guardianu, a stál u zrodu firmy dovážející absint do Velké Británie. Své vášni pro lenošení a svobodu zasvětil tři knihy, které se staly bestselery – Jak být líný, Jak být volný a Líný rodič. V současnosti žije na venkově v Devonu se svou přítelkyní a třemi dětmi. Nakladatelství JOTA připravuje na konec roku vydání jeho další úspěšné knihy Staré dobré časy.

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.