Info o protestní akci na podporu peruánských indiánů

Levné dárky, best dárky

Neměl by nám být lhostejný osud peruánských indiánů a deštných pralesů, kde žijí.V poslední době se dozvídáme o násilí proti peruánským indiánům za jejich oprávněné požadavky. Armádní a policejní zásahy si vyžádaly již několik desítek mrtvých. To, že se původní obyvatele Peru starají o své právo předat přírodní dědictví dalším generacím na místo záměru vlády předat většinu nerostného bohatství nadnárodním firmám, by nám mělo být spíše inspirací nežli mlčení nad svévolí peruánského parlamentu a vlády.

V současné době jsou v Čechách na oficiální návštěvě poslanci z „Výboru andských, amazonských a afroperuánských nativních obyvatel, životního prostředí a ekologie Parlamentu Peru“. Podklady a další zajímavé materiály naleznete zde.

V pátek 19. června 2009 pořádá Peruánská ambasáda v Praze na Muchově ulici č. 9, (kousek od metra Hradčanská) recepci, na kterou pozvala i řadu českých politiků.

Přijďte od 19.00 hodin vyjádřit svojí účastí protest proti porušování lidských práv peruánských indiánů a ničení životního prostředí, tedy dědictví celého světa.

Více informací: info@kozy.cz

Informace o protestech a situaci Indiánů v Peru naleznete zde nebo zde.
O společné meditaci k záchraně peruánské Amazonie a místních indiánů zde.

Stanislav Penc

You may also like...

1 Response

  1. Anonym napsal:

    Víme, jak ušetríte – http://www.ekupony.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.