Iva Bittová & Škampovo kvarteto vystoupí v Brně

Levné dárky, best dárky

Zpěvačka, houslistka a skladatelka Iva Bittová je jednou z nejvýraznějších osobností české hudební scény. S obdivuhodnou muzikantskou jistotou se pohybuje od folkloru přes rock, folk, etno, alternativu až ke klasikům. Každý z těchto žánrů přijímá po svém a svobodně překračuje jejich hranice.

Ve spolupráci se Škampovým kvartetem (Pavel Fischer – housle, Jana Lukášová – housle, Radim Sedmidubský – viola, Lukáš Polák – violoncello) se představí brněnskému publiku v neděli 20. listopadu 2005 v 19:30 hodin v Besedním domě s programem, který se bude skládat z cyklu „Moravská lidová poezie v písni“ a z její autorské tvorby.
Vystoupení se koná v rámci podzimního evropského turné, které se sestává z koncertů v Německu (Berlín: Berlínská filharmonie 6.9.), Švýcarsku (Bern: Paul Klee Zentrum 10.11.), Velké Británii (Londýn: Wigmore Hall 29.11.), Belgii (Antverpy: deSingel 30.11.) a České republice (Praha: Rudolfinum 5.12.).

Koncertní program turné „Moravská lidová poezie v písni“ byl vytvořen v roce 2004 Ivou Bittovou, Škampovým kvartetem a slovenským hudebním skladatelem Vlado Godárem, který původní Janáčkovu verzi úprav lidových písní pro klavír a hlas transkriboval pro smyčcový kvartet a hlas, čímž se mu podařilo originálním způsobem přiblížit Janáčkovu invenci zpět k jejím kořenům – k folklóru.
Celý písňový cyklus ve spojení s živelnou a temperamentní interpretační tradicí moravské lidové písně, která je Ivě Bittové i Škampovu kvartetu vlastní, nabízí zcela mimořádný posluchačský zážitek.
V autorské části koncertu zazní improvizace Ivy Bittové, její skladby „Déšť“, „Quatuor pour Cora“ a další.

Projekt „Moravská lidová poezie v písni“ byl velmi úspěšně uveden na mezinárodním projektu České sny 2004, v rámci kterého byl také nahrán na CD firmou Supraphon. Záznam koncertu v Kyjově byl odvysílán Českou televizí. Projekt se těší velkému zájmu laické i odborné veřejnosti.

Besední dům, Komenského nám. 8, Brno. Začátek: 19.30 hodin
Předprodeje: BKC – Běhounská 17, INDIES – Kobližná 16, SFB – Besední ul.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.