Jarní prázdniny 2007 v Muzeu města Brna

Levné dárky, best dárky

Muzeum města Brna připravilo pro všechny děti a jejich rodiče v době jarních prázdnin 13. 2 – 18.2. 2007 bohatý program:

Dětská dílna
Bude výjimečně otevřena pro veřejnost od úterý do neděle (13.2. – 18.2. 2007) od 10. – 17. hodin.
– poznávání brněnských památek, doplňování pověstí, určování historických slohů v architektuře, odívání a nábytku. Děti mohou zkoušet šaty, skládat skládačky, kostky, kreslit atd. Část věnovaná výstavě „Sága moravských Přemyslovců“

Sága moravských Přemyslovců
Milovníci historie budou mít poslední možnost navštívit tuto unikátní výstavu, která 18. 2. 2007 končí.
Výjimečně je otevřená i v úterý 10 – 17 hodin.
Výstava mapuje období života na Moravě v 11. – 13. století. V tomto období zde vládli panovníci z vedlejších, později hlavní větve rodu Přemyslovců, kteří sváděli neustále boje o moc… Politická rovina je však jen jedním z okruhů tematicky zaměřené výstavy. Návštěvník se zde setká s historií církve, zakládáním měst, obchodem, řemesly, každodenním životem na hradech i na vesnici.
Komentovaná prohlídka výstavy pro veřejnost: 14. 2. 2007, začátek v 17.00 h

Nabídka výtvarných programů pro děti od 6 let

Lektorka: Mgr. Alice Stuchlíková, stuchlikova@spilberk.cz

Pondělí 12. února a úterý 13. února, vždy 10 – 12h
Architektem ve vile Tugendhat
Dvouhodinový program v nejcennější brněnské moderní stavbě složený z komentované prohlídky a výtvarné tvorby. Jedinečná příležitost navštívit vilu před jejím dočasným uzavřením a rekonstrukcí. Setkání objednaných zájemců před vstupem do vily Tugendhat na ul. Černopolní č. 45. Objednávky přijímá lektorka na e-mailové adrese stuchlikova@spilberk.cz.
Vstup pro děti zdarma.

Středa 14. února, 10 – 12 h


Portrét v minulosti a dnes

Nejen lidské tváře, ale i účesy a móda se v průběhu staletí měnily. Nahlédneme do historie a nedávné minulosti ve stálé expozici Od renesance po modernu a zkusíme si vytvořit vlastní portrét. Setkání zájemců na pokladně MuMB na hradě Špilberku. Vstupné na www.spilberk.cz.

Čtvrtek 15. února, 10 – 12 h
Podoby krajiny
Pohled umělců na krajinu byl v dějinách umění různý. Podíváme se na vybrané krajinomalby ve stálé expozici Od renesance po modernu a vytvoříme krajinu podle svých představ. Setkání zájemců na pokladně MuMB na hradě Špilberku. Vstupné na www.spilberk.cz.

Pátek 16. února, 10 – 12 h
Zvířata z obrazů
Na obrazech se zvířata objevují odpradávna – někdy jako nositelé poselství, jindy jako okrasa. Podíváme se na zástupce zvířecí říše na obrazech ve stálé expozici Od renesance po modernu a vytvoříme fantaskní zvíře. Setkání zájemců na pokladně MuMB na hradě Špilberku. Vstupné na www.spilberk.cz.

Otevírací doba Muzea města Brna:

ST – NE 10.00 – 17.00 h
Dětská dílna a výstava „Sága moravských Přemyslovců“ bude otevřena i v úterý 13. 2. 2007
(Pokladna zavírá jíž v 16.00)

Těšíme se na Vaší návštěvu

Mgr. Michaela Budíková

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.