Jihomoravský kraj poskytl první dotaci hasičům

Levné dárky, best dárky
 • Smlouvu o poskytnutí dotace 2,5 milionu korun z krajského rozpočtu na náklady spojené s přímým výkonem služby Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje podepsali dnes hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a ředitel HZS JmK Jiří Pelikán.

  O poskytnutí dotace rozhodlo Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém zasedání 24. února – jde o první ze čtyř dotací, které celkově dosáhnou částku 10 milionů korun.

  Vzhledem ke krácení finančních prostředků ze státního rozpočtu na výdaje v roce 2011 se HZS JmK obrátil na Jihomoravský kraj s žádostí o dotaci na pokrytí chybějících provozních výdajů v roce 2011, které nejsou rozpočtem HZS JMK zabezpečeny. Krajské zastupitelstvo v rozpočtu JMK na rok 2011 vyčlenilo na dotaci pro profesionální složky Integrovaného záchranného systému celkem 20 milionů korun (HZS ČR a Policie ČR).

  „Díky finanční pomoci kraje se podařilo udržet stanice Hasičského záchranného sboru Kunštát, Starý Lískovec, Ivančice, Slavkov, Moravský Krumlov a Hrušovany nad Jevišovkou. Kraj nabídl svoji pomoc jako výjimečnou a mimořádnou, protože si nemyslíme, že bychom každoročně měli věnovat desítky milionů korun na financování státem zřizovaných složek IZS. Pro mne jako hejtmana a předsedu Bezpečnostní rady kraje to znamená, že občané JMK nepocítí hloupé vládní škrty v tak citlivých oblastech, jako je práce hasičů a Policie ČR. Lidé státu řádně platí daně a právem očekávají, že stát za ně poskytne dostupné a kvalitní veřejné služby,“ zdůraznil hejtman Michal Hašek.

  Jiří Klement, odbor kancelář hejtmana – oddělení informací a styku s veřejností

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.