Kam zmizely kopírky?

Levné dárky, best dárky

Všimli jste si, že z brněnského centra úplně zmizely kopírovací centra? V redakci máme pocit, že už existují snad jen dvě… Jen středisko FAXCOPY na Jakubském náměstí spokojeně prosperuje, i když právě zde je zřejmě možné hledat příčinu neutěšeného stavu – svojí cenovou politikou totiž zlikvidovala firma, co provozuje FAXCOPY s přehledem veškerou konkurenci široko daleko, včetně zastoupení velkých společností jako je třeba BOSSCAN. Nabízí totiž digitální tisk zhruba za třetinu částky, kterou z jedné kopie musí odvádět běžný nájemce digitálního tiskového stroje pronajímateli stroje. Nebo jinak řečeno – na Jakubském náměstí již déle než rok pořídíte digitální barevné i černobílé kopie hluboko pod cenou běžných nákladů na tisk.

Což je samo o sobě spíše podnět pro Ministerstvo pro hospodářskou soutěž a podobné instituce. Věřím, že mnozí ti zkrachovalí, před tím, než zavřeli svůj krám, podobný podnět některé instituci podali.

Také jsme si digitální kopírku před časem pořídili do pronájmu – mysleli jsme si, že budeme v centru Brna podnikat, poskytovat kopírovací služby. Z jedné barevné kopie jsme odváděli něco okolo 19,- korun… Takže jsme oželeli pár desítek tisíc, stroj vrátili
a chodíme na Jakubské…

V tom Brně se dějí zajímavé věci…

You may also like...

1 Response

  1. Pamiro napsal:

    Dobrý den, pokud nejste spokojeni s cenou kopií, kontaktujte firmu Pamiro (www.pamiro.cz). Stroje Develop, které nabízíme i do pronájmu, mají náklady na barevnou A4 cca od 2,80 Kč a černobílou A4 0,70 Kč. D. Magyar (Pamiro)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.