Kameraman Karel Fairaisl získal ocenění za film Zrozen bez porodu

Levné dárky, best dárky
 • Film brněnského studia České televize režiséra Filipa Renče je vynikajícím kameramanským televiz- ním filmovým dílem roku 2010. O uplynulém víkendu tak rozhodla porota, která udělovala výroční cenu Asociace českých kameramanů. Zrozen bez porodu se Simonou Stašovou a Jurajem Kukurou v hlavních rolích natočil v Brně kameraman Karel Fairaisl. Film měl televizní premiéru na jaře 2010.

  V porotě v čele s režisérem Václavem Vorlíčkem usedli například filmová kritička a publicistka Eva Zaoralová, dramaturg a scenárista Jiří Blažek a kameramani Antonín Holub. Mezi nominovanými za vynikající televizní dílo byli kromě Karla Fairaisla i Tomáš Sysel (Zasaženi bleskem), Josef Špelda (Smyčka) a Ivo Popek (Domina). Dlužno dodat, že film Domina v režii Jiřího Svobody také vznikl v brněnském televizním studiu. Ceny mají přispět k publicitě kameramanské profese a jejích špičkových děl.

  Zrozen bez porodu je prvním z filmů triptychu Vetřelci a lovci. Scénář napsal publicista a novinář Josef Klíma. Vypráví příběh zdravotní sestry, která se stala obětí podvodníků, kteří, aby získali její majetek, jí podsunou fiktivního syna. Film odkrývá novou formu kriminality, kdy na bohaté scéně zločinu přibyla sorta lidí, která se vkrádá do cizích životů a postupně je existenčně, fyzicky a psychicky likviduje.

  Začátkem tohoto roku režisér Filip Renč s kameramanem Karlem Fairaislem dotočili v Televizním studiu Brno České televize druhý film z triptychu pod názvem Krutá nevěra. Natáčení třetího filmu, Užij si se psem, začne v březnu 2011.

  Hana Orošová, tisková mluvčí ČT TS Brno

  Na snímku kameraman Karel Fairaisl (druhý zleva) s režisérem Filipem Renčem a herci Jaromírem Noskem a Janem Hrušínským při natáčení filmu Zrozen bez porodu.

  Foto: Jef Kratochvil

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.