Kandidátku SZ v Jihomoravském kraji povede Ondřej Liška

Levné dárky, best dárky

Delegáti jihomoravské krajské konference Strany zelených, která se konala v brněnském cestovatelském klubu
Na cestě dnes zvolili do čela kandidátky
pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Ondřeje Lišku. Vyhrál v tajné volbě
nad protikandidátem Mojmírem Vlašínem, který však doplní kandidátku na jiném z předních míst.
Mezi dalšími byli na čelní místa zvoleni Jiří Denk, Kateřina Dubská, Zdena Dohnálková, Dušan Lužný.

Finální podobu kandidátky musí potvrdit Republiková rada Strany zelených,
která se bude konat 5. února 2006.

You may also like...

8 Responses

 1. Fotograf napsal:

  Informacezbrna opět jako první… a zatím jediní.
  Ono se o té straně nesmí v Česku moc mluvit – nezávislé průzkumy preferencí hovoří až o osmi možných procentech v nadcházejících volbách – o tom se však v médiích nedočtete, nedozvíte… Jsem zvědavý, zda se o této politicky jistě né zanedbatelné události zmíní ještě některé další noviny. Dost pochybuji, v téhleté „demokracii“ .

 2. Anonym napsal:

  Strana zelených patří do parlamentu. Alespoň ve všech evropských demokraciích tomu tak je. Zpomaluje to rozkrádání a je to celkově zdravé a rozumné, mít více stran než tři. Nebo ne?

 3. Anonym napsal:

  Parlament ČR: Komunisti, komunisti převlečení za kapitalisty a socialisti ovládaní komunisty. A nikoho mezi sebe nepustit. Děkujeme, odejděte.

 4. LN napsal:

  V pondělí přijede do Brna Bursík a na tiskovce oficiálně představí Ondru Lišku jako jedničku novinářům. Je to dobrej chlap (Ondra), jen škoda, že je zrovna ve straně plné ne zrovna voličsky atraktivních lidí. Lidi nevěří ani jednotlivcům ani tomu jejich programu. Ale někdo nový by se do té sněmovny měl dostat, to je fakt.

 5. -red. napsal:

  Tisková zpráva Strany zelených
  Strana zelených přes víkend zvolila lídry pro parlamentní volby v Jihomoravském a Moravskoslezském kraji

  Brno-Hukvaldy / 22.ledna 2006 / – V sobotu 21.ledna byli na krajských konferencích Strany zelených (SZ) v Jihomoravském a Moravskoslezském kraji zvoleni krajští lídři pro červnové volby do Poslanecké sněmovny ČR. V Jihomoravském kraji povede kandidátku Ondřej Liška, v Moravskoslezském kraji Eva Holubová.

  V Jihomoravském kraji povede kandidátku osmadvacetiletý poradce frakce Zelených v Evropském parlamentu Ondřej Liška. Střetne se s Václavem Menclem za ODS, Bohuslavem Sobotkou za ČSSD, Miroslavem Grebeníčkem za KSČM a Liborem Ambrozkem za KDU-ČSL. Ondřej Liška se zasadí o to, aby se Strana zelených profilovala jako jasně protikorupční strana, zaměří se na dopravu,
  včetně problematiky přesunu Brněnského nádraží či budování transevropské rychlostní silnice R43 přes obytné a rekreační oblasti. „Zelení na jižní Moravě patří mezi nejsilnější v republice a ve volbách do sněmovny jsou jedinou skutečnou alternativou pro voliče, kteří chtějí změnu. Letošní jaro bude zelené ,“ řekl Liška.

  Díky „zipovému“ genderovému pravidlu patří polovina míst na jihomoravské kandidátce ženám. Za Liškou byla jako dvojka krajskou konferencí zvolena předsedkyně základní organizace SZ v Brně-Novém Lískovci vydavatelka Kateřina Dubská. Předseda jihomoravské krajské organizace Strany zelených, docent Filosofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně Dušan Lužný se umístil na pátém místě. Známého ekologa, zastupitele města Brna a Jihomoravského kraje za Stranu zelených Mojmíra Vlašína postavila krajská konference na sedmé místo. Starostka městské části Nový Lískovec a krajská zastupitelka za Stranu zelených Jana Drápalová obsadila na kandidátce osmou pozici.

  V Moravskoslezském kraji se za Stranu zelených střetne s Martinem Římanem (ODS), Lubomírem Zaorálkem (ČSSD), Miroslavem Opálkou (KSČM) a Jiřím Carbolem (KDU-ČSL) předsedkyně krajské organizace a předsedkyně Republikové rady Strany zelených Eva Holubová. „Naší prioritou je přispět k tomu, aby se region postavil na nohy po sociální a hospodářské stránce. Soustředíme se na řešení problémů nezaměstnanosti, úbytku obyvatel v regiónu, odstranění následků ekologických škod“, řekla Holubová. Lékárnice s více než dvacetiletou praxi považuje za prioritu Strany zelených v regiónu zvýšení
  kvality života obyvatel, zlepšení stavu životního prostředí, který má značný vliv na zdraví lidí.

  Druhé místo na kandidátce obsadil předseda základní organizace SZ v Českém Těšíně Vladimír Bárt, který se v současné době věnuje prevenci kriminality na komunální úrovni. Známý občanský aktivista ze sdružení Beskydčan, ekologický zemědělec Leo Košťál bude na moravskoslezské kandidátce Strany zelených na páté pozici. Právničku Simonu Pavlícovou, která je známá svými protikorupčními aktivitami, postavila krajská konference na šesté místo kandidátky.

  Kontakty a další informace:
  Ondřej Liška, volební lídr v Jihomoravském kraji
  ondrej.liska@zeleni.cz

  Eva Holubová, volební lídr v Moravskoslezském kraji
  předsedkyně krajské organizace SZ
  Moravskoslezského kraje
  lekarnik.holubova@tiscali.cz

  Džamila Stehlíková, místopředsedkyně Strany zelených
  pro styk s veřejností
  mob. +420 724 207 917
  dzamila.stehlikova@zeleni.cz

 6. -ma- napsal:

  Výborně! MFDNES informuje o konferenci SZ na první straně. Jen tak dál, věřím, že snaha o objektivní zpravodajství vydrží až do voleb.

 7. -ma- napsal:

  Škoda jen, že na brněnských stránkách Strany zelených není zmínka. To nepůsobí zrovna jako připravenost k volbám…

 8. Anonym napsal:

  Jihomoravští *Zelení* tvoří asi čtvrtinu z celkové tisícihlavé
  členské základny. Před čtyřmi lety získali na jihu Moravy ve
  volbách do Sněmovny 2,5 procenta hlasů. V roce 2004 se
  jejich výsledky zlepšily. Při volbách do Evropského parlamentu dosáhli *Zelení* 3,8 procenta a v krajských volbách, kdy byli součástí formace *Zelená* pro Moravu, bezmála 5,1 procenta hlasů.
  -čtk-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.