Kašna jako Danajský dar

Levné dárky, best dárky

Před nedávnem se v diskusi pod tímto článkem tázal dav: „07.01.07 dav: co by mne zajímalo je, kdo a za kolik bude čistit to, co lidi nahází do těch škvír pod torzy z básní pana Skácela.“Odpověď na otázku „kdo?“ je na fotografii. Za kolik – to je ve hvězdách. Jistě bude velký rozdíl v tom, kolik obdrží pracovníci údržby (viz. foto) na výplatě a kolik zaplatíme za tento (nový) pravidelný úklidový úkon my, daňoví poplatníci.

You may also like...

10 Responses

 1. Knudsen napsal:

  No ten obasneny rost, to je fakt tragedie, pusobi to jako filtr na veskery bordel, co ho vitr honi po tom buzerplacu. Jak poudala jedna pani, kdyz jsem to dilo tudleva obdivoval:“To by me zajimalo, jak to budou cistit, az jim do toho nekdo nablije“.

 2. Tkaczuk napsal:

  Čistí se to normálně, jako každý rošt nebo třeba liniová vpusť. Čištění se platí normálně, jako u jiných pochůzích ploch. Tato kašna městskou kasu nevymete… Mám dojem, že poukazujete na technické problémy té nové věci na náměstí; ale nebylo by čistší rovnou říci, že se vám to tam prostě jenom nelíbí?

 3. dav napsal:

  Ano, máte pravdu, moc se mi zrovna tohle dílo nelíbí a myslím, že jsem to nikdy neskrýval. Chápu ale, že každý máme jiný vkus a nějak jsem se s tím už dávno smířil. A nechápu, co je špatného na poukazování na technické problémy? To se nemám o nic zajímat? Né každý ví, jak se „normálně“ čistí rošt nebo vpusť. Rád se poučím a děkuji za fotky. Teď už mám lepší představu.

 4. mo napsal:

  Naopak, mně se samotná kašna celkem líbí ale celek „buzerplacu“ jak ho nazval pan Knudsen je děsivý. A na náměstí po kterém běžně chodí poměrně dost lidí se prostě musí podobné problematické prvky jako jsou tyto rošty vynechat. Nejvíce se mi líbí OMEGA – nejvíce večer, když svítí.

 5. Sob napsal:

  Já jsem teda taky z redakce a musím říct, že proti té kašně nic nemám. líbí se mi i voda i ten Skácel. Jenom když se na ní objevil ten nedůstojný vzkaz napsal jsem o tom článek.
  Na závěr si myslím oproti tvrzení pana Tkačuka, že náměstí muselo městskou pokladnu vymést celkem solidně, ať už jde o kašnu, morový sloup anebo buzerplac a to neřeším to co se děje pod zemí.

 6. ma napsal:

  A to já bych řešit začal – co se děje v Brně pod zemí? Už tolik let?

 7. Knudsen napsal:

  mam z namesti stejne dojmy, jako „mo“, tj. celek dost des, nocni Omega moc pekne, kasna proc ne….btw, asi jsem deformovanej z IT branze, ale kdyz je prazdne namesti a kasna je po okraj plna vody, vypada to z dalky jako velke tlacitko RESET :-)
  To Tkaczuk: chapu, ze se to da cistit, ale slovo normalne me prijde nepatricny, vzhledem k tomu, ze tesne pod rostem je normalne vodni hladina, a jeto velmi exponovane misto , to tam hosi s tim minihovnocucem budou asi casto, ne? Asi to tak ma bejt …jako z kazdym kumstem, pekne, ale trochu neprakticke….

 8. dav napsal:

  jinak je asi pravda, že pokud pokladnu města nevymete odstupné řediteli TSB (18 platů) ve výši 2000000Kč, tak tohle asi taky ne.

 9. Anonym napsal:

  Ono k tomu patří ještě víc věcí , např. mastný bordel po vánočních trzích , vypadá to jako by to bylo staré 40let a to je dlažba nová. Když už se rekonstrukce dělala , neměly zmizet hodiny , místo kašny se mohl obnovit hříbek s veřejnými WC co tam kdysi bývalo a místo drahé kašny na které se nabalilo několik lidí se mohl udělat umělý potůček s nekonečně bublající vodou jak to mají v Košicích a zbylé peníze dát na hlídačsko zametačské dvojice s jedním policajtem , které by stále po náměstí chodili a jak by uviděli někoho , který by odhodil vajgla , papír či plívl na zem okamžitě by ho upozornili na to , aby to odstranil. Musely by tom být koše a někdo se o to starat. No a zeleň? Pár chudáků stromků to nevytrhne , to se mělo řešit vše komplexně , je tu mnho šikovných lidí , ale ti tu šanci bohužel nedostanou.

 10. ma napsal:

  Máte naprostou pravdu, pane Někdo. Ale jak safra na ně, aby se nám přestali tímto způsobem vysmívat?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.