Koncert CAMAEL

Levné dárky, best dárky

V sobotu 23. června od 19.30 hodin vystoupí v rámci festivalu Concentus Moravaiae na nádvoří lysického zámku hudební soubor CAMAEL. Skupina vznikla spojením dívčího vokálního tria „Triny“ a kvinteta zkušených instrumentalistů pohybujících se v nejrůznějších hudebních žánrech od vážné hudby po jazz. CAMAEL
lidové písně v originálním aranžmá
23.června Lysice – zámek, nádvoří, 19:30 hodin

Všechny umělce spojuje nadšení a vášeň pro tradiční lidovou hudbu. Na lysickém koncertě CAMAEL zahrají upravené moravské a slovenské lidové písně ze sbírek z druhé poloviny 19. století (Janáček, Bartoš, Sušil), ale také tradiční české, romské a skotské písně.

Lidové písně podávají CAMAEL svým vlastním způsobem, který vychází z instrumentálních aranžmá zakladatele skupiny, Pavla Fischera (primarius Škampova kvarteta) a z ženského trojhlasu, jehož podoba je převážně dílem Ivety Kováčové. Celkový zvuk je pak dotvářen všemi členy sdružení a zrcadlí se v něm rozmanitost hudebních zkušeností jednotlivých členů.

Ve skupině spolu působí muzikálové zpěvačky, koncertní mistr divadelního orchestru, člen České filharmonie, perkusista a basista ze skupiny KOA. Více informací o skupině a ukázky z CD (Indies Records, 2006) na www.camael.cz

Koncert se koná na podporu projektu „Oprav si své prkno“, který se snaží sehnat finanční prostředky na opravu chátrající kolonády lysického zámku.

Vstupenky na koncert jsou k dostání v pokladně lysického zámku (tel. 516 472 235), v síti Ticketportal, na www.ticketportal.cz a také přímo před koncertem.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.