Koncert pro KAPKU – Gulo Čar na Semilasse

Levné dárky, best dárky

V pátek 15.6.2007 zahraje v kulturním centru Semilasso brněnská romská kapela Gulo Čar. Koncert s názvem „Koncert pro KAPKU“ začíná ve 20:00 a skupina na ní představí především repertoár ze svého posledního alba Gipsy Goes To Hollywood, a to v rozšířené sestavě – spolu s dechovou sekcí z Prahy.

A proč „Koncert pro KAPKU“? Gulo Čar se rozhodli svým vystoupením podpořit skautskou humanitární akce KAPKA 2007, kterou letos již podeváté organizuje Junák – svaz skautů a skautek ČR a Nadace pro transplantace kostní dřeně.

KAPKA probíhá formou sbírky na benzínkách, kde během víkendu 15.-17.6. umývají dobrovolníci z řad starších skautů skla projíždějícím autům, informují řidiče o činnosti Nadace a přijímají příspěvky do zapečetěných kasiček. Všechny takto získané finanční prostředky jsou určeny na pomoc lidem nemocným leukémií, přesněji k rozšiřování Českého národního registru dárců kostní dřeně.

V Brně je KAPKA obohacena o doprovodný program, jehož součástí je i tento koncert. Zisk ze vstupného je částečně určen k pokrytí nákladů spojených s organizací sbírky v Brně, což snižuje finanční zátěž Nadace, která by náklady jinak hradila.

Humanitární akce KAPKA 2007 probíhá pod záštitou primátora města Brna, pana Romana Onderky.

Barbora Mrázková, Daniel Šobáň

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.