Krteččí vernisáž

Levné dárky, best dárky

V úterý 6.6.2006 se od 17.00 hod v Paláci šlechtičen – Moravské zemské muzeum (Kobližná 1, Brno) uskuteční slavnostní vernisáž výstavy akrylových obrazů pacientů Kliniky dětské onkologie FN Brno.

Záštitu laskavě převzal a účast přislíbil primátor města Brna PhDr. Richard Svoboda.

Vernisáž uvede Lucie Koňaříková, hudební doprovod Pavel Fajt.

Výtěžek z výstavy obrazů bude Nadačním fondem dětské onkologie Krtek, který podporuje pacienty Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno, použit na financování rekonvalescentních pobytů pro děti, jež ukončily základní léčbu, a jejich rodiče a sourozence.
Cena obrazu je 3000 Kč a 100% této částky bude použito na uvedené účely.

Nadační fond dětské onkologie Krtek vznikl v roce 1999 a svojí činností se zaměřuje na všestrannou podporu komplexní péče o onkologicky nemocné děti, které absolvují léčbu na Klinice dětské onkologie v Brně.

Nadační fond organizuje terapeutické víkendové pobyty pro maminky s dětmi v průběhu léčby, oslavy narozenin, nákup hraček, vybavení hracího koutku, výstavbu ubytovny a venkovní herny a také pomoc drobnějšího charakteru rodinám onkologicky nemocných dětí. Dále přispívá na nákup přístrojů ulehčujících dětem složitou diagnostiku a léčbu – například samoobslužné dávkovače léku, infúzní techniku, speciální lůžka a další nezbytné vybavení pro moderní komplexní léčbu dětí se zhoubným onemocněním. NF Krtek se však zabývá zejména resocializací dětí, které již léčbu ukončily.

Vzhledem k povaze onemocnění zůstává většina dětí a jejich rodičů v intenzívním kontaktu s nadačním fondem Krtek i poté, co se navrátí do běžného života. Pro tyto děti Krtek pořádá letní i zimní ozdravné tábory, tematické víkendové pobyty a rekonvalescenční pobyty u moře.

Poděkování NF Krtek, za laskavou a milou pomoc při realizaci výstavy, patří zejména Moravskému zemskému muzeu, grafickému studiu Telperion Creative Lab, Galerii U Zlatého kohouta, kavárně Onyx a rámařství Březina.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.