Legendární porodník Michel Odent přijede do České republiky!

Levné dárky, best dárky
 • Světoznámý porodník Michel Odent přijede 21. dubna 2013 počtvrté do České republiky a čeká ho zde velmi nabitý program.

  V pondělí 22. dubna bude v Brně od 10 do 17 hodin přednášet porodním asistentkám o fyziologickém porodu ve Vaňkovce.

  V úterý 23. dubna dopoledne se opět v Brně zúčastní kulatého stolu s lékaři, lékařkami a porodními asistentkami na téma Spolupráce porodníka a porodní asistentky a její přínos pro matku a dítě. Brněnskou část programu pak zakončí úterní večerní přednáškou Znovuzrozený porod pro veřejnost v sále Břetislava Bakaly v 17.30 hodin.

  Druhou přednášku pro veřejnost pak bude mít již v Praze a to ve středu 24. dubna od 14 hodin v klubu Lávka.

  Doktor Michel Odent, známý humanizátor porodnictví, původem Francouz, dnes žijící v Londýně, se v současné době věnuje výzkumu působení syntetického oxytocinu na matku a dítě. Díky svým celoživotním snahám navrátit porod zpět do rukou žen, si Odent všímá a kritizuje současné rutinní zasahování do porodu a jeho medicínské vedení, které se rozmáhá v celém západním světě. Kateřina Hájková Klíčová z Unie porodních asistentek upozorňuje na panem doktorem kritizovanou praktiku podávání syntetického oxytocinu při porodu, či ještě více po porodu dítěte, na vypuzení placenty, které se v českých porodnicích stalo v posledních letech takřka rutinou. Nejen o těchto věcech bude francouzský lékař přednášet porodním asistentkám v pondělí od 10 do 17 hodin, na Vaňkovce v Brně.

  „Druhou odbornou přednáškou Michela Odenta bude úterní účast na kulatém stole pro lékaře, lékařky a porodní asistentky na téma Spolupráce porodníka a porodní asistentky a její vliv na matku a dítě,“ dodává Zora Javorská z NESEHNUTÍ, které kulatý stůl organizuje. Kulatého stolu se jako řečníci zúčastní také primář vyškovské porodnice MUDr. Josef Eim, externí porodní asistentka z Vyškova Bc. Jana Riedlová a klinická psycholožka Mgr. Michaela Mrowetz. Poslední brněnskou akcí je přednáška Znovuzrozený porod, která je určena široké veřejnosti a koná se od 17:30 v sále Břetislava Bakaly.

  „V Praze se bude ve středu 24. dubna od dvou hodin konat veřejná přednáška Znovuzrozený porod v klubu Lávka,“ doplňuje Petra Sovová z Hnutí za aktivní mateřství, které organizuje pražskou přednášku.

  Návštěva Michela Odenta přináší také symbolické poselství českému porodnictví, které se shoduje s tématem letošního Světového týdne respektu k porodu a je jím heslo Rodíme: NERUŠIT!

  Kateřina Hájková Klíčová – UNIPA

  Zora Javorská – Nesehnutí

  Petra Sovová – Hnutí za aktivní mateřství

  Zora Javorská, koordinátorka projektu Systémová změna v českém porodnictví a koordinátorka kampaně Aktivní rodičovství, místopředsedkyně České ženské lobby

  Michel Odent je autorem knih Znovuzrozený porod, Matka Země, Láska jako věda a Všichni jsme děti vody. V těchto dnech vychází v českém jazyce jeho další kniha Přirozené funkce orgasmů při milování, porodu a kojení.

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.